Anahtar Kelime Planlayıcı’yla yeni anahtar kelimeler bulun

Kategori: Google, SEO Posta tarihi: Eylül 29, 2018

Bir Arama Ağı kampanyası oluştururken, Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanarak anahtar kelime fikirleri alın ve bu anahtar kelimelere yönelik trafiği tahmin edin.

Bu araç, bir anahtar kelime listesinin nasıl performans sergileyebileceğini ve kullanıcıların bu terimleri ortalama olarak kaç kez aradığını gösterir. Hangi anahtar kelimelerin ürününüze ilişkin tıklamaları ve ürün bilinirliğini artırabileceğini görmek için bu bilgileri kullanın.

Örnek

Anahtar Kelime Planlayıcı’ya “koşu ayakkabıları” kelime öbeğini girerseniz, planlayıcı, ekleyebileceğiniz anahtar kelimeler olarak “indirimli koşu ayakkabıları” veya “hareket kontrollü koşu ayakkabıları” terimlerini size önerebilir. Her bir anahtar kelime fikri için, anahtar kelimenin rekabet gücünü veya tüm dünyada kullanıcıların bu terimi kaç kez aradığını gösteren istatistikler alırsınız.

Negatif anahtar kelimelerle tıklama oranınızı yükseltin.

Bazı durumlarda, reklamınızın ürün veya hizmetinizle alakalı olmayan terimler için gösterilmesini önlemek isteyebilirsiniz. Maliyetleri azaltmaya ve reklamın yalnızca istediğiniz arama terimlerinde gösterilmesine yardımcı olması için negatif anahtar kelimeler eklemeyi deneyin.

Bu gönderiyi paylaş