E-ticarette etkili bir ürün detay sayfası oluşturmak için neler yapabilirim

Kategori: E-Ticaret Posta tarihi: Aralık 24, 2017

E ticaret sitelerinde satın alma duygusunu arttıran en önemli sebeplerden biride ürünler için hazırladığımız detay sayfalarıdır. Ancak,bilgileri eksik gelişigüzel ve düzensiz bir şekilde hazırlanan ürün sayfaları satın alma duygusunu olumsuz yönde etkileyecektir.Bu nedenle iyi bir ürün detay sayfası hazırlayabilmek için neler yapmalıyız ve nelere dikkat etmeliyiz sırasıyla açıklayalım.

1-Sayfa için hazırlanan ürünlerin fotoğrafları

E-ticaret sitenizde ürünün satımını sağlayacak en önemli etkenlerden en başta geleni profesyonel ekipler tarafında hazırlanmış, ürünü her açıdan tanıtabilecek detaylı resimleri çekilmiş ürün fotoğraflarıdır.

2-Ürünlere verilen İsimler

Ürün isimlerinin kısa anlaşılır ve hoşa gidecek, akılda kalıcı uzun olmamasına dikkat etmeliyiz.

3-Ürün Açıklamaları

 E-ticaret sitemizin bir diğer en önemli hususlarından biride ürünlerimizin fotoğraflarda olduğu gibi ürünü müşteriye en iyi şekilde tanıtacak olan kısım detaylı olarak hazırlanana açıklamalarıdır.

 

4-Banner Eklemek

Ürünlerinizde yapılacak İndirimleri, kampanyaları ve ödeme avantajlarını bannerlar ile ürünlerin detay sayfalarında duyurabiliriz.

5-Ürün Yorumları

E-ticaret sayfamızı ziyaret eden müşterilerimize verebileceğimiz güven duygusu da çok önemlidir.Bunu da müşterilerimizin yorumlarına sitemizde yer vermekle sağlayabiliriz.E ticaret yoluyla yapılan satışlarda  en önemli şeylerden biriside müşteride güven duygusunu oluşturmaktır.

6-İndirimli Ürünler

E-ticaret sitemizde mutlaka zaman zaman büyük ürünler yanında alınacak 2. ürünlere çeşitli özendirici miktarda indirimler uygulamalıyız. Bu tür promosyonlar satışları daha cazip hale getirecektir.

Bu gönderiyi paylaş