E-Ticarette Satış Artırma Taktik ve Uygulamaları

Kategori: E-Ticaret Posta tarihi: Ocak 30, 2018

E-ticaret firmaları için uygun hazırlanmış e-ticaret siteleri ve sayfaları ve sayfalardaki düzen sıralama ve ürünler için kullanılan görsel fotoğraflar oldukça önemlidir. Satışları gerçekleştirmek ve geri dönüşümleri artırmak için bu sayfaların en iyi şekilde düzenlenmesi ve ürün içeriğinin iyi açıklanması tüketicilerin satın alma kararlarını önemli oranda etkileyeceği gibi satışlarınıza da doğrudan etki edecektir.

1-Her zaman kullanıcılara kolay ve hızlı alışveriş yapma imkanı sunmaya çalışın

Bu amaçla sitenize üye olmadan da alışveriş imkanı sunun.Ayrıca  az sayfa kullanarak alışveriş işlemini tamamlatın.Buna göre, alışveriş sepeti tamamlama sürecinde müşterilerinizden  istemiş olduğunuz bilgileri dikkatli bir şekilde gözden geçirerek almanız gereken zorunlu bilgilerin dışında gereksiz bilgileri almaktan kaçının

2-Sitenizde mutlaka satın alma aşamasında canlı destek hizmeti  sunun

Sitenizde mutlaka satın alma aşamasında canlı destek hizmeti de  sunarak müşterilerinizin siparişlerini kolayca tamamlaması konusunda yardımcı olabildiğiniz gibi varsa ürünlerle ilgili tereddütleri bu hususlarda da müşteriyi ikna ederek satın almalarını sağlayabilirsiniz. Müşterilerinizle bu şekilde kuracağınız sıcak etkileşimle ürünlerinizle ilgili ne düşündüklerini veya nasıl bir ürün taleplerinin olduğunu anlayabilirsiniz. Bu istek ve taleplere göre hazırlıklı olarak, rakiplerinizden farklı bir şekilde sunacağınız ürünler, müşteri memnuniyetinin oluşmasını sağlayacak ve sizi rakiplerinize göre farklı kılacaktır..

3-Uygun fotoğraflar kullanın ve ürünle ilgili açıklamalar yapın

Satışını yapmak istediğiniz ürünlerin fotoğraflarının,müşterilerin satın alma kararlarında çok  önemli bir yeri vardır bu nedenle ürünle ilgili iyi seçilmiş fotoğraflar kullanmak oldukça önemlidir çünkü, müşteri alacağı ürünü önce görsel olarak ta beğenmek ister. Ürünleri farklı açılardan ve yakın plandan gösteren fotoğraflar kullanarak bu gösterime uygun web sitesi yazılımı kullanmak gerekir.Fotoğraflarla birlikte yanına mutlaka ürünü her yönüyle tanıtacak detaylı açıklamalarını yazın.

 

4-Güvenlik sertifikanızı olduğunun bilinmesini sağlayın

Müşterilerin bazı dolandırıcılıkla ilgili endişelerini azaltmak için bütün  e-ticaret sitelerinin kullanmak zorunda olduğu güvenlik sertifikasının mührünü de sitenizde mutlaka gösterin. Bunu yaptığınız taktirde müşterilerinizin bu tür endişelerini gidermiş olursunuz ve bu da sitenize olan güveni artıracağından ayrıca müşterilerinizin sadakatini de sağlamış olursunuz.

5-Müşteri yorumlarına fırsat verin

Müşterileri etkilemenin en önemli yollarından biride müşteri yorumlarıdır sattığı ürüne güvenen hiç bir sektörün müşteri yorumundan kaçınmaması gerekir. Sayfanızı gezen ziyaretçiler alacağı ürünlerle ilgili olumlu yönde yapılmış yorumları okuduğunda mutlaka o ürüne ve sitenize karşı büyük bir memnuniyet duyarak ürünü satın alacaktır.

İlgili ürünleri birlikte sergileyin

Ürün satışlarını artırmanın yollarından biri, daha fazla müşteriye ulaşmak olduğu kadar, bir diğer yolu da, aynı müşteriye fazla sayıda ürün satmakla olur.Bu nu yapmanın yolu da ürün satım aşamasında bir diğer alakalı ürünleri de sayfalara ekleyerek bu ürünleri alan müşteriler, bu ürünleri de aldı gibi teklifler ve açıklamalarla satış miktarını yükseltmekle olur.

6-Ürünlerin kolay bulunmasını sağlayın

E-ticaret sitelerinde dikkat edilmesi gereken en önemli hususların başında ziyaretçilerin aradığı ürünü kolay bir şekilde bulmasını sağlamak gerekir. Bunu da iyi bir listeleme ve arama menüsüyle sağlayabiliriz.Aksi takdirde ziyaretçi aradığı ürünü sitenizde kolayca bulamadığı taktirde başka sitelerde arama yoluna gidecektir ki bu da sizin ayağınıza gelmiş müşteriyi rakiplerinize kaptırma durumuna düşürür ki hiçte arzu etmeyeceğiniz bir durumdur.

 

7-Google ve Sosyal Medyalarda reklam verin

E-ticaret sitenizin aramalarda rakiplerinizden önce ilk sıralarda çıkmasını sağlayın. Bu amaçla profesyonel yazılımcılardan  SEO hizmeti alarak Google ve Sosyal Medyalarda reklam verin.

 

Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık olarak bu konularda her zaman sizlerin yanınızda olduğumuzun bilinmesi dileğiyle başarılı satışlar dileriz.

 

Bu gönderiyi paylaş