Google Adwords Reklamları

Kategori: Google, SEO Posta tarihi: Ocak 20, 2018

Şahıs veya tüzel şirketlerin ürettikleri ya da alıp satacakları ürünleri geniş kitlelere ulaştırarak satış rakamlarını artırarak karlılık oranını yükseltmek gayesi ile yaptıkları tanıtım çalışmalarının tamamına reklam denir.

Reklamın en önemli amaçlarından biride satışları artırmak olduğu kadar yerel ulusal ve hatta uluslar arası piyasada tanınır bir marka haline gelerek kurumsal bir marka oluşturmaktır.

Reklam, önceleri Televizyon,radyo,dergi,gazete veya görsel afişlerle yapılırken, günümüzde internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte, yazılı, sesli ve görüntülü olarak, reklam hizmetinin sunulduğu en etkili reklam çeşidi ise, Google’ın sunduğu Adwords reklam hizmetidir.

Reklamlar sayesinde elde edilen sonuç, ürünlerimiz için oluşturduğumuz markaların akılda kalıcılığıdır.

Günümüzde kişiler artık bir şey almak veya alacağı bir ürünle ilgili bir bilgiye ulaşmak için internete müracaat etmekte ve burada incelemelerini yaparak, kararını buna göre vermektedir. Hal böyle olunca araştırılan ürünle ilgili kelimeler yazıldığında, şirketin sahip olduğu e-ticaret veya tanıtım amaçlı web sitesinin, ilk sayfada ve en ön sırada çıkması arzu edilir.

Şirketlerin sahip oldukları internet sitelerine yeni ziyaretçiler çekmek yoluyla, e-ticaret satışlarını artırmak,akılda kalmak ve mevcut müşterilerinin ilgi düzeyini yükseltmek en önemli amaçlarındandır.

İşte Şirketinizin bu önemli amaçlara ulaşmasını sağlamanın en önemli yollarından biri ise, uygun anahtar kelimeleri kullanmak yoluyla vereceğiniz, Google Adwords reklam hizmetlerinden uygun teknik ve iyi fiyatlarla yararlanarak, ilk sayfada ve en ön sıralarda çıkmasını sağlamaktır.

Şirketlerin  sahip  oldukları, web sitesi veya e-ticaret sitelerinin internette arandığında, Google tarafından  öne çıkmada aranan özellik ve kriterlerde hazırlatılmış olması önemlidir.Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık olarak bu konularda profesyonel hizmetlerimizle her zaman yanınızda olacağımızın bilinmesini diler ve arzu ederiz.

Bu gönderiyi paylaş