Google da üst sıralar çıkmak – SEO

Kategori: E-Ticaret Posta tarihi: Aralık 13, 2017

Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization (SEO)) kelimesinin kısaltması olan SEO, web sitenizin kalitesini artırarak organik olarak sitenizin trafik durumunu artırma işlemlerinin tümünü kapsamaktadır.

Google, arama sonuçlarında içerik bakımından konu ile alakalı ve gerçekten kullanıcı için en doğru sonuç olan sayfaları listeler. Bunu çoğunlukla diğer web sayfalarından gelen bağlantıların sayısını ve kalitesini analiz ederek yapar. Basit usulde web siteniz diğer web siteleri ile bağlantılı olduğu sürece  Google’da yer alma potansiyeline sahiptir. Fakat tüm bunlara rağmen SEO, onlarca site içi ve site dışı kriterlerin yer aldığı ve sitenin bu kriterlerin ne kadarını karşıladığı ile sitenin sıralaması doğru orantılıdır.

SEO bir nevi doğal bir popülarite sağlama sanatıdır. Popülarite kelimesini web dünyası için meşhur olmak kelimesiyle ifade edebiliriz. Google da üst sıralarda listelenmek en iyi reklam türüdür. Ancak üst sıralarda listelenmek aslında reklam yapmakla mümkün olmaktadır. Kısaca sitenizi popüler hale getirmek için yaptığınız tüm tanıtım ve reklamların sonucu olarak siteniz üst sıralara yükselmektedir.

seo

Bu gönderiyi paylaş