Güvenli alışveriş için dikkat edilmesi gerekenler

Kategori: E-Ticaret Posta tarihi: Aralık 12, 2017

Müşterilerin güvenli alışverişleri yanı sıra internet  sahteciliği saldırılarına karşı kendinizi de korumanız gerekir. Güvenilir bir online alışveriş ortamı yaratmanız ve müşterilerinizi bu konuda bilgilendirmeniz, markaya olan güven artarken, alışveriş  sırasında  yaşanabilecek sorunları en aza indirmenizi  sağlar.

3D Güvenlik

İnternet üzerinden kredi kartı ile yapılan alışverişlerde hem müşterilerinizi hem de kendinizi korumak için 3D Güvenlik yönteminden yararlanmalısınız. 3D Güvenlik yönteminde, müşteri satın alma için onay verdiğinde, kredi kartının bağlı olduğu telefon numarasına banka tarafından tek kullanımlık bir onay kodu gönderilir. Kullanıcı bu onay kodunu girmediği müddetçe  ödeme işleminizi gerçekleştiremezsiniz .

Kişinin kredi kartı bilgileri çalınmış olsa dahi bu onay süreci geçmesi durumunda kredi kartı üzerinden ödeme işlemi gerçekleşmez ve  kişi korunmuş olur.

SSL sertifikası

Kredi kartı ile ödeme yaparken, ödeme sayfasında SSL sertifikası olmayan sitelerden alış veriş yapmayın.

SSL sertifikasını anlamak için sitenin başındaki adresin http:// yerine  https:// yazıyorsa kredi kartı  alışverişlerinde güvenle işlem yapabileceğiniz bir sitedir.

E-ticaret sitenizin altyapısının da güvenli temelleri olması bir hayli önemlidir. Gerek yazılımsal olarak, gerek site için oluşturulan güvenlik önlemleri konusunda, gerekse de hosting seçiminde bir hayli dikkatli olmanız gerekir.

E-ticaret sitenizin alt yapısının doğru kurgulanmamış olması, sitenizin olası saldırılara açık olmasına neden olabileceği gibi performans sorunları yaşayarak müşterilerinize kötü bir alışveriş deneyimi sunmanıza da neden olabilir.

sslsertifikasi

Bu gönderiyi paylaş