İşyerini Neden İnternete Taşımalısınız?

Kategori: E-Ticaret, Google, SEO, Web Sitesi Posta tarihi: Nisan 14, 2018

Günümüzde artık fiziki mağaza sahipleri, işlerini e-ticaret siteleri ve çeşitli sosyal medya yollarını kullanarak internete taşımakta ve internet üzerinden satış yapmak için çalışmalar yapmaktadırlar.

Artık fiziki mağaza sahipleri, iş yerlerinin internette yer alması nedeniyle elde edecekleri birçok avantajın farkına varmışlardır. E-ticaret sektörünün her geçen gün biraz daha büyümesi, bu sistemde yer alan firmaların sayısının gün geçtikçe artması, bu farkın da lığın oluşmasından kaynaklanmaktadır.

İnternetten satış yapan mağazaların hızla artması ve internetten yapılan alış veriş güvenliğinin de artırılmasıyla, kullanıcılar da artık, internetten alışverişe daha sıcak bakmaktadırlar.

Oluşan bu olumlu durumlar firma sahiplerinin, işyerlerini internet ortamına taşımasında çok etkili olmaktadır.

Şimdi işyerimizi neden internete taşımamız gerektiğini daha detaylı olarak inceleyelim.

1-İş yeriniz bir yerde değil, her yerdedir, bu nedenle, belirli bir müşteri potansiyeli değil, her yerdeki müşteri potansiyeline sahip olursunuz.

2-Günün belirli saatlerinde açılıp kapanan bir mağaza değil, 7 gün 24 saat esasına göre açık kalan bir mağaza ve 7 gün 24 saat size ve ürünlerinize ulaşabilen müşterilere sahip olursunuz.

3-Fiziki mağazalar için yapılan kira, elektrik, su gibi çeşitli giderlerden kurtularak azımsanmayacak miktarlarda tasarruf sağlarsınız.

4-Fiziki mağazalarda bulundurmak zorunda olduğunuz personel sayılarından ve bunlara dayalı çeşitli giderlerden azami miktarlarda tasarruf sağlarsınız.

5-Mağazanızın ve ürünlerinin internette olması nedeniyle, maliyeti düşük google reklamları ile internet kullanan çok sayıda müşterinin size ulaşmasını sağlayarak bu müşterilere satış yapma şansını yakalayabilirsiniz.

6-İnternet kullanıcılarının çoğu Facebook ve instegram gibi sosyal medyayı kullanmaktadırlar, bu nedenle,  mağazanızın tanıtımını çok sayıda müşterilere tanıtma fırsatını yakalayarak, bu kanallarla da, ürünlerinizi satma şansını yakalamış olursunuz.

7- Firmanız, yaptığınız işler ve ürünlerinizin tanıtımıyla ilgili bilgileri içeren çok sayıda resim ve video’yu sitenize koyarak, firmanızı ve ürünlerinizi her hangi bir ücret ödemeden çok sayıda internet kullanıcısına tanıtma imkanı yakalarsınız. Bu sayede satışlarınızın artmasını ve firmanızın kurumsallaşmasını sağlarken, ürünlerinizin de, markalaşması fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

8-Yerel müşterilerinizle olan, alıcı satıcı arasında oluşturduğunuz  ilişkiyi, E-ticaret sitenizde açmış olduğunuz blog sayfası iletişim kanallarıyla, yüz yüze görüşemediğiniz ulusal ve uluslar arası müşterilerinizle de oluşturarak ürünlerinizle ilgili yapılan olumlu veya olumsuz geri dönüşleri değerlendirerek, ürünlerinizin daha kaliteli olmasını ve bir marka haline dönüşmesini sağlayarak müşteri memnuniyeti ve sadakati oluşturursunuz.

 

9-Fiziki mağazalarınızda mekan ve vitrin darlığı nedeniyle sunamadığınız ürünlerinizi e-ticaret sitenizde bütün çeşitleriyle müşterilerinizin beğenisine sunabilirsiniz.

 

10-Fiziki mağazada olan çeşitli giderlerin, sanal mağazada olmaması nedeniyle, rakiplerinize kıyasla, müşterilerinize daha uygun fiyatlardan ürün satarak, rekabet şansınızı artırırsınız.

 

Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık olarak firmalarınız için hazırlayıp web sitemizde  beğeninize sunduğumuz,  E-Ticaret paketlerinin demolarını, inceleyip bizimle iletişime geçmeniz durumunda, satış öncesi ve satış sonrası 7/24 destek ekibimizle, yanınızda olacağımızı ve şirketimizin en önemli ve vazgeçilmez prensibinin, müşteri memnuniyeti olduğunun bilinmesini isteriz.

Bu gönderiyi paylaş