JOuery Nedir, Ne İşe Yarar?

Kategori: E-Ticaret, Google, Özel Yazılım, SEO, Web Sitesi, Web Tabanlı Yazılım Posta tarihi: Nisan 5, 2018

JOuery; Yazılımcıyı uzun kod satırlarından kurtaran artık hemen hemen her sitede kullanılan ve çok popüler olan bir JavaScript kütüphanesidir.

Html kaynaklı kullanılan bu yazılım ile, etkileşimli sayfalar oluşturma, animasyon, slayt ve foto galeri gibi işlevleri daha az kodla daha pratik bir şekilde gerçekleştirmemize yaramaktadır.

Ana yapısı javascript kütüphanesi olan JQuery,  JavaScript  gibi kullanımı zor olmayan, kısa kodlu ve yapısının kolaylığı ile de öğrenmesi ve kullanılması kolaydır.

JQuery’yi kolayca kullanabilmek için biraz yazılım altyapınızın olması yeterlidir.

JQuery ile çalışmak, JavaScript kullanmak kadar zor olmaması nedeniyle, JQuery’yi kullanarak birçok JavaScript geliştirmesini kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

JQuery, HTML ve CSS dillerinin yanında yardımcı bir dil olarak JavaScript’e nazaran kullanımı kolay ve oldukça zengin içeriğe sahip bir dildir.

JQuery ile; web sitelerinizin sayfalarında dinamik içerikler oluşturur, kullanılan eklentilere bağlı olarak kayan resimler ve büyük açılan resimler ekleyebilir, HTML kodları ekleme silme ve düzenleme. Url yönlendirmesi, Slider efektleri yapabilir, HTML etiketlerine çevrimiçi CSS ekleyebilirsiniz.

JQuery ile, bu sayılanların dışında daha çok sayıda özelliği bulunmakta olup bu özelliklerinden yararlanarak çok sayıda işlevi gerçekleştirebilirsiniz.

Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık

Bu gönderiyi paylaş