Neden E-Ticaeret

Kategori: E-Ticaret Posta tarihi: Aralık 12, 2017

Günümüz de eticaret sistemlerinin firmalara elde ettiği kazanç ve geri dönüşüm oranının yüksekliği gibi detaylar e-ticaret sistemlerinin tercih sebebi kılan özellikler arasında sayılabilir.E-Ticaretin en büyük avantajı zamandan ve mekandan bağımsız olarak kullanıcılarına alışveriş imkanı sunabilmesidir. İstediğiniz  zaman tek tıkla alış veriş yapabilirsiniz.

E-Ticarette işlemlerin çok büyük bir kısmı dijital ortamda yürütüldüğü için, alışverişe ket vuran zaman ve mekan gibi problemlerden uzak durulabilir. Böylece, firmalar çok daha fazla müşteri ve ciroya ulaşabilmiş olur.Artık herkesin internet alışverişinin daha ucuz ve yorulmadan yapılmasından dolayı tercih edilmektedir.

E-Ticaret ortamında, firmalar müşterilerinin ihtiyaçlarına göre, birebir pazarlama yapabilir; kullanıcı deneyimlerinden yola çıkarak, düşük maliyetlerle kişiye özel pazarlama stratejileri oluşturabilirler.

E-Ticaret sayesinde, kullanıcılar çok sayıda ürün çeşidini aynı anda görebilir, karşılaştırmalar yaparak kendileri için en uygun olanını bulabilirler. Ayrıca, geleneksel alışverişe  göre, internet üzerinden alışveriş yapmak müşteri için zaman kaybını azaltır.Mağazalarda olduğu gibi kasada ödeme sıkıntısı yoktur.Binlerce insan aynı anda ödeme yapabilir.

eticaret
eticaret-2

Bu gönderiyi paylaş