Arama Motoru Optimizasyonu

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

 Arama motorlarının web sayfalarını daha kolay bir şekilde taramasına olanak sağlayan teknik düzenlemelerdir. İngilizcesi kısaca SEOSearch Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) cümlesinin baş harflerinden oluşur. Arama motoru optimizasyonu, sitenizin arama motorlarında görünürlüğünü artırmak için atılabilecek en iyi adımlardan biridir ve internetin de ekonomik anlamdaki gücünün artması sonucunda hızla yaygınlaşmaya başlamıştır.

seo

seo1

Arama motorları, arama sonuçlarını listelerken  matematiksel bir yapı kullanırlar. Site içi düzenlemeler; arama motorlarının siteyi düzenli bir şekilde okumalarına ve anlamlandırmasına yardımcı olur. Arama motorları; herhangi bir siteyi içeriği ile değerlendirirken kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurarak algoritmasını kullanıcı deneyimlerine paralel olarak oluşturur. Zaten arama motorlarının en büyük amacı da kullanıcıların istediği sonuçları onlara sunmaktır. Arama motorları indeksini güncel tutmak için internet içeriğini her gün, her gece durmaksızın taramaktadır.


Hem kullanıcılar hem de arama motorları anlaşılması kolay olan metinleri severler bu nedenle site içi gezinme bağlantılarında sadelik ve kullanım kolaylığı oldukça önemli bir yer tutar. Sosyal medyadaki etkinlik, marka bilinilirliği gibi birçok etken de arama motorlarının dikkat ettiği alanlardır. Bu nedenle sitenizin; bu ayrıntılara dikkat edilerek oluşturulması arama motorları tarafından doğru algılanmasını ve daha ön sıralarda yer almasını sağlayacaktır. İşletmeniz için bir web sitesi ne kadar önemliyse, web sitenizin arama motorlarında ön sıralarda görünmesi de o kadar önemlidir.

NEDEN NEMUTLU YAZILIM ?

Kaliteli ve uzman bir SEO firmasından arama motoru optimizasyonu hizmeti alabilmek ne yazık ki oldukça güçleşmiştir. Herkesin bu konuda kendi fikrinin olduğu yararlı yararsız söylemlerin dolandığı günümüz şartlarında gerçekten işe yarayan ipuçlarına ulaşarak firmanızın bir marka haline gelmesini istemez misiniz?

Sitenizin alanınızla ilgili daha fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapması ve bu ziyaretçilerin sizin sitenizde daha fazla vakit geçirmelerini sağlamak kuşkusuz atılacak en önemli adımlardan birisidir. İşte bu noktada ihtiyaç duyduğunuz şey kaliteli ve uzman bir SEO firmasından bu hizmeti alabilmek. Biz Nemutlu yazılım olarak sitenizin bulunabilirlik oranını arttırarak arama motorlarında üst sıralara taşımanın mutluluğunu yaşamak ve kaliteli hizmetimizle size işi konusunda uzman bir yazılım şirketiyle çalışmanın güvenini yaşatmak istiyoruz.