Web Sitesi Hazırlanmasında Dikkat Edilecek Özellikler

Kategori: Web Sitesi Posta tarihi: Aralık 19, 2017

1 ) Güncel,Modern ve Kullanışlı Arayüz Tasarımı

Web sitenizin arayüz tasarımları da tıpkı çeşitli modalarda olduğu gibi belirli zaman aralıklarında değişimlere uğramaktadır.İnternet ortamında ise büyük kitleler tarafından kullanılan, Facebook, instagram Twitter, gibi  sosyal medya uygulamaları tasarım trendlerini değiştirebilen etkili oyunculardır. Bu sayede kullanıcılar eski ve yeniyi bu tür büyük sitelerin kullandıkları arayüz tasarımlarına göre değerlendirme yapmaktadırlar bu nedenle tıpkı modalarda olduğu gibi günün trendlerini belirleyen uygulamalara uygun tasarımlar kullanmakla birlikte kullanılan eklentilere ve temalara da dikkat etmemiz ve sitemizi sürekli güncel tutmamız gerekir.

2) Sosyal Medya Linkleri ve Paylaşım Dostu İçerikler

Sosyal Medyada web sitesi ziyaretçi sayılarınız ve Sosyal Medya Sayfalarınızın etkileşim sayıları hemen hemen birbirine çok yakındır. Web sitenize eklemiş olduğunuz içerikleri tanıtmanızın en kolay yollarından biriside sosyal medya aracılığıyla kendi hedef kitlenize ulaştırmaktır. Bunun için web sitenizde sosyal medya linkleriniz ve yayınlamış olduğunuz  içeriklerinizde ise sosyal medya paylaşım butonları konmalıdır.Hedef kitlenizdeki kullanıcılara ulaşmanız ve onlarında paylaşımlar yapmasını sağlayacak uygun ve ilgilerini çekecek içerikler yayınlamalısınız.

3) Hakkımızda Sayfası ile kendinizi tanıtınız

Web siteniz için hedef kitlesine ve tüm ziyaretçilere detaylı ve kaliteli bir hakkımızda sayfası düzenlemelisiniz. Yaygın olarak bu günün Web siteleri hakkımızda sayfası altında bulunan ‘’Vizyonumuz’’ ve ‘’Misyonumuz’’ gibi şirketinizin öz değerlerinin yanında varsa çalışanlarınızla ilgili ‘’ekibimiz’’, ‘’Yönetim sistemimiz’’ gibi önem verilecek ve değer katacak bilgileri vermelisiniz.Ayrıca,varsa bu konuları içeren video çekimi koymanızda çok etkileyici olacaktır.

4) Web sitenizi mobil cihazlara uygun hale getirin

İçinde bulunduğumuz  yüzyıl, akıllı telefon ve tabletlerin yaygın olarak kullanılması ile birlikte mobil iletişim dünyası haline gelmiştir.Bu nedenle hazırlayacağımız Web sitelerinin de mutlaka günümüz kullanıcılarının kullandığı mobil cihazlara uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.Bu şekilde hazırlanan bir web sitesi büyük oranda takipçi sayısını ve sitenize olan ilgilerini artıracaktır.

5)  İletişim Bilgisi ve Google Map

Telefon, adres,eposta  gibi çeşitli iletişim bilgilerinin yanında Google rehber özelliğine şirketinizi kaydederek Google Map haritası  üzerinde  konumunuzu eklemelisiniz.

6) Hızlı Sunucu ve SEO Çalışması

Firmaların Web sitesi oluşturmadaki amaçları genellikle tanıtım,iletişim ve pazarlama gelmektedir.

Bu amaçlara arzu edilen şekilde ulaşmanın yollarından en önemlilerinden biriside internetten arandığında üst sıralara çıkarak kolay bulunabilmekten geçmektedir,

Arama motorları sürekli değişen algoritmalarıyla web sitelerinin özgün içerik ve kalitelerini test etmekte ve buna göre üst sıralara çıkartmaktadır.Bu nedenle firmalarımızın sadece web sitelerinin görselliğine odaklanmaması SEO çalışmaları hususunu ihmal etmemeleri gerekir.

Ayrıca, web sitenizin yayınlandığı  sunucunun hızı da  web sitenizin hızı açısından çok önemlidir bu nedenle sitenizin açılışı ve siteniz içerisindeki dolaşımlarında hızlı olması kullanıcılar açısından çok önemlidir, bu nedenle gerekli teknik destekleri de alarak sitenizin mutlaka hızlı sunucularda yayınlanmasına dikkat etmelisiniz.

Nemutlu yazılım ve danışmanlık olarak firmanıza uygun özgün Web siteleri hazırlama ve teknik destek sağlamada her zaman yanınızda olacağımızı bilmeinizi isteriz.

Bu gönderiyi paylaş