Anchor Text Nedir, Nasıl Kullanılır?

Link alınırken kullanılan kelime anlamında olan anchor textler yönlendirdikleri sayfalar hakkında bilgi almak için arama motorları tarafından kullanılırlar. HTML’de bir link oluştururken linki doğrudan vermek yerine anchor textle gideceği link hakkında bilgi veren kelime ile isimlendirdiğimiz takdirde bu bilgiden hem arama motorları hem de kullanıcılar yararlanır.

2d5c60f7c-86d2-4fa4-85f7-29c7466b11d8.jpg
188ad7834-cd6d-4d03-a446-69650441e35f.jpg

Anchor Text Nedir?

İngilizce bir kelime olan Anchor Text’in Türkçe anlamı bağlantı metni şeklinde olup link alınırken kullanılan kelimedir. Genellikle altı çizili ve farklı renklerle yazılır,üzerine tıklandığında sizi hedeflenen sayfaya yönlendirir.

Anchor Text  Nasıl Kullanılır?

Arama motorları anchor textleri, gönderilen sayfa hakkında bilgi almak için kullanırlar. Arama motorlarının, linklerin anchor textlerini, dikkate almaları nedeniyle, metinler içerisinde bulunan anchor textler, SEO açısından da oldukça önemli bir husustur. Anchor text, genellikle arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alması istenilen kelimeler için kullanılır.Metin içinde geçen ve açıklanması veya daha fazla bilgi verilmesi gereken ancak esas metnin konusunun dışına çıkmaması ve metnin daha fazla uzamamasının düşünüldüğü durumlarda ve site içi sayfa geçişlerinde de kullanılır.

Arama motorları sürekli olarak kendilerini geliştirmeleri nedeniyle  backlink tekniklerinin de uygulanması zorlaşmaktadır. Bir nevi backlink olan anchor textinde  uygulanmasında önem vermemiz gereken bir husus haline gelmiştir.

Anchor Text oluşturmak için, aşağıda verdiğimiz örnek şablonu uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz (anchor text yazılı kısma belirlenen kelime yazılır.)

<a href=”www.nemutlu.net”>Web Sitesi Paketleri</a>

1b7b98986-acaf-48b8-b380-f8ff3f3151fd.jpg
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Nofollow Nedir?

Nofollow, web sitelerindeki belirli bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmemesini ve bu bağlantıların hedeflediği [...]

Dofollow Nedir?

Dofollow, web sitelerindeki bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmesini ve bu bağlantıların hedeflediği sayfalara [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.