Blog Nedir ve Ne İşe Yarar?

İngilizce ‘’Web ve log kelimelerinden üretilen ve web günlüğü olarak bilinen Weblog, internet ortamında herkesin okuyabileceği içerik platformudur. Weblog ismi daha sonraları Blog olarak kullanılmaya başlanmıştır.

105a6bda2-58e9-4f28-91a4-abb910d9ea3e.jpg
3de8e130a-6a9a-4772-a510-dec1e5b4e299.jpg

Blog Nedir?

Blog: İnternette tutulan web günlüğü anlamına gelir. Blog, bir web sitesinin, bütünüyle veya belli bir kısmının düzenli olarak belirlenen konularda ve hedeflenen amaçlar doğrultusunda içeriklerin, yayınlandığı platforma verilen isimdir. Bir web sitesinin, Blog sayfasının SEO açısından çok önemli olması nedeniyle,Blog sayfasının, web sitelerinde bulundurulması, ihmal edilmemelidir.

Blog Ne İşe Yarar?

Bolg ; web sitelerinden farklı olarak her konuda yada belirlenen bir konuda yazılar yazabildiğimiz, video ve resim paylaşabildiğimiz web tabanlı platformdur.

Bir konuya ait fikir ve düşüncelerimizi veya her hangi bir şeye ait bildiğimiz teknik bir konuyla ilgili bilgileri günlük olarak yazabileceğimiz ve okurlarımızla internet ortamında paylaşabileceğimiz bir platformdur.

Bu paylaşımlarla ve bu paylaşımlara yapılan okuyucu yorumlarıyla da önemli ölçüde fikir zenginliği oluşur.

Blog internet sitelerinden daha farklı özellikler taşır; yazılan yazılar sosyal medya veya diğer ortamlarda paylaşılabilir,diğer okuyucular tarafından yorumlar eklenebilir,sorular sorulabilir ve bunlara cevaplar verilebilir ve herhangi bir masraf yapmadan ücretsiz olarak kurulabilir.

Blog oluşturmak kolay olmasına kolay ama, o bloğu etkin, okunan ve yorumlar yapılan platform olarak devam ettirmek kolay olmasa gerek.

Eğer sürekli okunan yorum yapılan ve sürekli takip edilen ve zaman zamanda paylaşılan bir blog olarak devam ettirmek istiyorsak, belirlediğimiz amaçlar doğrultusunda sürekli olarak yazmalı yapılan yorumları takip etmeli,sorulan bir husus varsa cevaplamalı ve yazdıklarımızı da gerektiğinde güncellemeyi de ihmal etmemeliyiz.

Kullanım amacına göre çeşitli Bolg türleri vardır; bazıları kişiseldir, günlük amaçlı kullanılır, bu tür bloglar,kişilerin yaşadıkları ve önemli gördükleri bazı hususları okuyucularıyla paylaştıkları kişisel bloglardır, şirketlerin kullandığı ve şirketleriyle ilgili haber ve duyuruları yayınladığı ve ürünleriyle ilgili bilgileri sunduğu şirket blogları,belirli bir konuda uzman olan kişilerin yayınladığı ve bazı teknik bilgileri verdiği ve uzmanlık gerektiren bloglar  ve üyelik sistemiyle çalışan ve sadece üyelerin yazabileceği topluluk blogları bulunmaktadır.

Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık

25d3cc4d4-cfd0-4879-8c83-dd4a17f5bf05.jpg
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Nofollow Nedir?

Nofollow, web sitelerindeki belirli bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmemesini ve bu bağlantıların hedeflediği [...]

Dofollow Nedir?

Dofollow, web sitelerindeki bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmesini ve bu bağlantıların hedeflediği sayfalara [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.