Burn Rate Nedir?

"Burn rate", genellikle bir şirketin belirli bir süre içinde harcadığı nakit miktarını ifade eder. Özellikle yeni kurulan veya hızla büyüyen teknoloji şirketleri için kullanılan bir terimdir. Burn rate, genellikle bir ay veya bir çeyrek gibi belirli bir zaman dilimindeki nakit çıkışını gösterir.

Burn rate, bir şirketin mevcut nakit rezervlerini ne kadar süreyle idare edebileceğini belirlemeye yardımcı olur. Örneğin, bir şirketin aylık burn rate'i 100.000 dolar ise ve şirketin banka hesabında 500.000 dolar nakit varsa, bu durumda şirketin mevcut nakit rezervleri ile beş ay boyunca faaliyetlerini sürdürebileceği anlamına gelir.

Burn rate, genellikle yatırımcılar, girişim sermayesi şirketleri ve şirket yöneticileri tarafından yakından izlenir. Özellikle yeni kurulan şirketler için, burn rate'in yönetimi, nakit akışı yönetimi ve finansal sürdürülebilirlik açısından kritik öneme sahiptir. Yüksek bir burn rate, şirketin nakit rezervlerini hızla tüketmesine ve finansal sıkıntılarla karşılaşmasına neden olabilir. Bu nedenle, şirketler sürdürülebilir bir burn rate hedeflemeli ve gerektiğinde harcamaları revize etmelidir.

10040a46aee-9df0-48a9-b536-c619171d7ef2.jpg


Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Nofollow Nedir?

Nofollow, web sitelerindeki belirli bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmemesini ve bu bağlantıların hedeflediği [...]

Dofollow Nedir?

Dofollow, web sitelerindeki bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmesini ve bu bağlantıların hedeflediği sayfalara [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.