DoFollow ve NoFollow Nedir,Ne İşe Yarar?

DoFollow, bir siteden, başka bir siteye, açık bir tabirle ifade edecek olursak, link verdiğim bu siteye ben  kefil oluyorum, takip edebilirsiniz anlamıyla verilen  link olarak açıklayabiliriz.

NoFollow, bir siteden, başka bir siteye, açık bir tabirle ifade edecek olursak link verdiğim bu siteye ben  kefil olmuyorum takip etme anlamıyla verilen  link olarak açıklayabiliriz.

10805c1a3-3dc0-4b08-9842-b9a6704ba0c7.jpg
13caf72c5-957e-4364-ba7d-919dc1ba3179.jpg

DoFollow Nedir.Ne işe Yarar?

Dofollow; İngilizce bir terim olup dilimize çevirdiğimizde takip et anlamında kullanılır DoFollow, bir siteden, başka bir siteye,açık bir tabirle ifade edecek olursak link verdiğim bu siteye ben  kefil oluyorum takip edebilirsiniz anlamıyla verilen  link olarak tabir edebiliriz. Pagerank’ı yüksek bir site tarafından, Do Follow olarak verilen linkler doğrudan Pagerank değerine etki etmektedir.

Do Follow olarak verilen sitenin Pagerank değerinin artmasını sağlar ve google, pagerank algoritması üzerinden yüksek miktarda bir değer verir,bu tür değerler ise, SEO açısından olumlu kabul edilen değerler olup sitenizin üst sıralara çıkmasında olumlu etkiler yapar.

Aşağıda Do Follow link’e örnek bir kodlama şekli verilmiştir.

<a href=”https://www.nemutlu.net/” rel=”dofollow”>Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık</a>

NoFollow Nedir Ne işe Yarar?

Nofollow; İngilizce bir terim olup dilimize çevirdiğimizde takip etme anlamında kullanılır. NoFollow, bir siteden, başka bir siteye,açık bir tabirle ifade edecek olursak link verdiğim bu siteye ben  kefil olmuyorum takip etme anlamıyla verilen  link olarak tabir edebiliriz.

Eğer sitemiz tarafından başka bir siteye NoFollow etiketli  link verdiğimizde bu siteye link veriyorsunuz ama kefil olmadığınızı da belirtmiş oluyorsunuz.

NoFollow link olarak link verdiğiniz siteler sizin sitenizin Pagerank değerinden yararlanamazlar.Bu linkleri Google link olarak görmez ancak,bu linklerde sitenizin üst sıralara yükselmesine yardımcı olmaktadır.

Sitenizden link çıkışı yaparken, sitenizin spam durumuna dönüşmemesi için link çıkışını, nofollow link olarak vermeniz gerekir. Eğer sitenizden kendi siteniz sayfalarına link veriyorsanız, mutlaka verdiğiniz linkleri dofollow link olarak vermelisiniz.

Aşağıda NoFollow link’e örnek bir kodlama şekli verilmiştir.

<a href=”https://www.nemutlu.net/” rel=”nofollow”>Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık</a>

Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık

50000000000000000c42501ec-2f2a-4e33-8748-fb3dee59e8c0.jpg
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Cari Hesap Nedir?

Cari hesap, genel olarak ticari ilişkilerde kullanılan ve borç-alacak işlemlerinin takip edildiği hesap anlamına gelir. İşletmeler arasında [...]

Bulut Bilişim Nedir?

Bulut bilişim (cloud computing), internet üzerinden bilgisayar sistemlerine erişim sağlayarak veri depolama, veri yönetimi ve işlemleri gerç [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.