E-Ticaret Pazarında şirket ve müşteri değerlendirmesi

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de elektronik ticaret dediğimiz e-ticaret sistemi hızla artmaktadır. Ülkemizde öncelikle bu pazardan pay almayı başaran büyük şirketlerimiz olmakla birlikte, e-ticaret sistemindeki yararların faydasına varan küçük işletmelerimizde hızla bu pazardan pay alma yarışına girmişlerdir.

21a90e0c9c-28c4-49ff-a33a-e076a35d0b27.png
22e53c64ff-2f03-41d7-8353-533b6e5d46d5.png

E-ticaret yoluyla, ticaretin artış nedenlerine müşteriler açısından bakacak olursak. Müşterilerin aynı ürünü, e-ticaret kanalıyla daha ucuza alabildiklerinden kaynaklanmaktadır. Haliyle hiçbir kimse, aynı malı, daha fazla paraya almak istemezler. Başka artış nedenlerinden bazıları ise elektronik ortamda para akışının alınan çeşitli güvenlik tedbirlerinin geliştirilerek daha güvenli hale getirilmesi.bir diğer konu ise, kargo teslimi sürelerinin olduğunca kısa sürelere indirilmesidir.

E-ticaret yoluyla, ticaretin artış nedenlerine sektörler açısından bakacak olursak. Şirketler normalde, sadece yerel bazda, müşterilerine hitap ederken ve yerel bazda müşterilere sahipken, kurdukları e- ticaret ve web siteleri kanalıyla, yerel,ulusal ve uluslar arası müşterilere, hitap etme şansını yakalamaktadırlar.Bu yolla, çok ucuz bir şekilde ürünlerinin reklamını yapma şansını da elde ederler, bu da, maliyetlerini önemli ölçüde düşürür.E-ticaret yoluyla ürün satışının artması demek,şirketin ürün fiyatlarını da aşağıya çekebilme  imkanı yakalayabileceğinden, kendi sektörleri ile rekabet etme şansını artıracaktır. Rekabet yoluyla satışın artması, şirketin karlılığını artırabileceği gibi, müşterinin de, daha uygun fiyatlardan mal alabilme fırsatını verecektir. Uygun fiyatlardan satışlara ulaşmak demek, bir şirketin kazanabileceği en ucuz reklam şansı demektir ki  bu da sektörde adını kabul ettirmiş ve artık piyasada sözü geçen kurumsal bir firma olmak demektir.

204fd5ff26-2c1c-4d3c-92f0-5bdb934260c3.png
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

E-Ticarette PR Çalışmaları Nedir?

E-ticarette PR (Halkla İlişkiler) çalışmaları, bir e-ticaret işletmesinin marka bilinirliğini artırmak, müşteri güvenini kazanmak ve olumlu [...]

CDN (Content Delivery Network) Nedir?

CDN (Content Delivery Network), içerik dağıtım ağı olarak adlandırılan ve internet üzerindeki içeriklerin (web sayfaları, videolar, resimler [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.