E-ticaret yoluyla ilk satışlarınızı nasıl yapabilirsiniz?

E-ticaret sitesi kurarak online satış yapmak isteyenler, e-ticaret sitelerini için gerekli alt yapıyı oluşturduktan sonra online ödeme işlemlerini de kurarak satış yapmaya başlayabilirler. Ancak ilk satışları yapabilmek biraz zordur. Bu zorlukları aşmanın yolları ilk etapta reklam çalışmalarına ağırlık vermek gerekir.

01162c0064-934d-4f5d-ad6c-be3db0d1cff8.png
1_Ao0lDgyi5gzly8Agh4mr4A069f25e2-1f44-4713-b688-61906b5a5adf.png

İnternetten satış yapmak isteyen girişimciler, ilk satışlarını nasıl yapabileceklerini ve bu satışları nasıl artırabileceklerini öğrenmeleri gerekiyor. ilk satışları yapmak her işletme  veya girişimciler için biraz zor olsa da zaman içerisinde işletmeye has belli bir satış politikası da geliştirilmeye başlanır.

İlk olarak ailenize ve yakın çevrenize satış yaparak başlayabilirsiniz

E-ticaret kanalıyla satış yapmak üzere ilk işinizi kurduğunuzda ailenizin ve yakın çevrenizin  desteğinden yararlanabilirsiniz. İlk satışlarınız konusunda maddi ve manevi destek vermelerinin yanında kendi yakın çevrelerinin de sizin markanıza yönlenmelerini sağlamaları, ilk satışlarda geniş alıcı kitlelerine ulaşmanın da ilk adımı olacaktır.

Bir yarışma düzenleyin ya da hediye verin

Satışını yaptığınız markanın geniş alıcı kitlelerince bilinmesini duyurmak ve yaymak amacıyla çeşitli hediyeler veya indirimler yapın ve bunu çeşitli reklam teknikleriyle duyurun.Ayrıca bu hediye ve indirimleri yakın çevrenizin de sosyal medya kullanıcısı arkadaşlarına ulaştırmalarını sağlayın.

Büyük online satış sitelerinde ürünlerinizi satışa çıkartın

Markanız ve ürünlerinin tanıtımını ve  satışını artırmak amacıyla, Gittigidiyor,Hepsiburada,N11 gibi online satış yaptıran e-ticaret sitelerinde ürünlerinizi satarak geniş alıcı kitlelerine ulaşmalısınız. Buralarda ürünlerinizi tanıtmak ve alıcılara sunmak ilk satışlarınızı yapmak için iyi bir başlangıç olabilir. Bu şirketlerin kendi hedef kitleleri ve takipçileri vardır ve siz burada üye olarak bir mağaza açtığınızda, bu şirketlerin takipçilerinden de yararlanmış olursunuz.Bu tür kanalları denemek ürünlerinizin kısa zamanda ülke genelinde tanınmasını ve bilinmesini sağlayacaktır.

Sosyal medya ve google reklamlarından yararlanın

İlk satışlarınızın ve marka tanınırlığınız artması için en iyi yollardan biride reklam tekniğini kullanmaktan geçer.Bu amaçla Google, Facebook ve Instagram üzerinden reklamlar hazırlayabilir ve kendi hedef kitlenize kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Hangi sosyal mecranın size daha yararlı olacağını düşünüyorsanız, o mecrayı kullanabilir ve reklam bütçenizi daha etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Çeşitli sosyal medyalar üzerinden reklam vermek, marka tanınırlığınızı artıracağı gibi yeni takipçiler kazanmanızı da sağlayacaktır. Bu da firmanız açısından çok sayıda yeni, yeni müşterilere ulaşma imkanı sağlayacaktır.

indird5378496-e89d-441a-8ffd-d931b187c3ef.jpg
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Nofollow Nedir?

Nofollow, web sitelerindeki belirli bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmemesini ve bu bağlantıların hedeflediği [...]

Dofollow Nedir?

Dofollow, web sitelerindeki bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmesini ve bu bağlantıların hedeflediği sayfalara [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.