E-Ticarette Kredi Kartı Dolandırıcılığını Önlemek için Neler Yapmalısınız?

 1. Güvenli Bağlantıları Kullanın: E-ticaret sitelerine giriş yaparken ve ödeme yaparken HTTPS protokolünü kullanan siteleri tercih edin. Güvenli bir bağlantı, bilgilerinizin şifrelenmiş olarak iletilmesini sağlar.

 2. Güvenilir Sitelerden Alışveriş Yapın: Bilindik ve güvenilir e-ticaret sitelerinden alışveriş yapın. Güvenilirlikleri hakkında bilgi sahibi olmadığınız sitelerden kaçının.

 3. Güçlü Şifre Kullanın: Alışveriş hesaplarınız için güçlü ve benzersiz şifreler kullanın. Şifrelerinizin karmaşık olması ve harf, rakam ve özel karakterler içermesi önemlidir.

 4. Kredi Kartı Bilgilerini Güvende Tutun: Kredi kartı bilgilerinizi güvende tutmak için sadece güvenilir ve tanıdık e-ticaret sitelerinde ödeme yapın. Kart bilgilerinizi e-posta veya telefon gibi güvensiz iletişim kanallarıyla paylaşmaktan kaçının.

1167112da-15e9-4f6d-87ac-8b9d6041466f.jpg
atm281122492d279b-1271-41e0-85c5-a499de1debcd.webp
 1. Güvenlik Yazılımlarını Güncel Tutun: Bilgisayarınıza ve cihazlarınıza antivirüs ve güvenlik yazılımları yükleyin ve düzenli olarak güncelleyin. Bu yazılımlar, kötü amaçlı yazılımları ve dolandırıcılık girişimlerini tespit etmede yardımcı olabilir.

 2. İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Kullanın: Alışveriş hesaplarınızda iki faktörlü kimlik doğrulama gibi ek güvenlik katmanlarını etkinleştirin. Bu, hesabınıza yetkisiz erişimi zorlaştırır.

 3. Banka ve Kredi Kartı Bildirimlerini İzleyin: Banka ve kredi kartı bildirimlerini düzenli olarak kontrol edin. Beklenmedik veya şüpheli işlemleri hemen fark edebilir ve bildirebilirsiniz.

 4. Açıklayıcı Özetler Oluşturun: Alışveriş yaptığınız sitelerden düzenli olarak sipariş özetleri alın ve gözden geçirin. Bilmediğiniz veya beklenmedik ücretler varsa hemen harekete geçin.

Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

 • Mobil Uyumlu

  Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

 • Güncel Yazılım

  Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

 • Kolay Kullanım

  Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Nofollow Nedir?

Nofollow, web sitelerindeki belirli bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmemesini ve bu bağlantıların hedeflediği [...]

Dofollow Nedir?

Dofollow, web sitelerindeki bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmesini ve bu bağlantıların hedeflediği sayfalara [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.