E-Ticarette Satış Artırma Taktik ve Uygulamaları

E-ticaret firmaları için uygun hazırlanmış e-ticaret siteleri ve sayfaları ve sayfalardaki düzen sıralama ve ürünler için kullanılan görsel fotoğraflar oldukça önemlidir. Satışları gerçekleştirmek ve geri dönüşümleri artırmak için bu sayfaların en iyi şekilde düzenlenmesi ve ürün içeriğinin iyi açıklanması tüketicilerin satın alma kararlarını önemli oranda etkileyeceği gibi satışlarınıza da doğrudan etki edecektir.

satış artırma262add8f5-931a-46e3-be47-01c511fe7ade.jpg
satış artırmaa77b0e79-5eff-4f70-be59-8277738fd707.jpg

1-Her zaman kullanıcılara kolay ve hızlı alışveriş yapma imkanı sunmaya çalışın

Bu amaçla sitenize üye olmadan da alışveriş imkanı sunun.Ayrıca  az sayfa kullanarak alışveriş işlemini tamamlatın.Buna göre, alışveriş sepeti tamamlama sürecinde müşterilerinizden  istemiş olduğunuz bilgileri dikkatli bir şekilde gözden geçirerek almanız gereken zorunlu bilgilerin dışında gereksiz bilgileri almaktan kaçının

2-Sitenizde mutlaka satın alma aşamasında canlı destek hizmeti  sunun

Sitenizde mutlaka satın alma aşamasında canlı destek hizmeti de  sunarak müşterilerinizin siparişlerini kolayca tamamlaması konusunda yardımcı olabildiğiniz gibi varsa ürünlerle ilgili tereddütleri bu hususlarda da müşteriyi ikna ederek satın almalarını sağlayabilirsiniz. Müşterilerinizle bu şekilde kuracağınız sıcak etkileşimle ürünlerinizle ilgili ne düşündüklerini veya nasıl bir ürün taleplerinin olduğunu anlayabilirsiniz. Bu istek ve taleplere göre hazırlıklı olarak, rakiplerinizden farklı bir şekilde sunacağınız ürünler, müşteri memnuniyetinin oluşmasını sağlayacak ve sizi rakiplerinize göre farklı kılacaktır.

3-Uygun fotoğraflar kullanın ve ürünle ilgili açıklamalar yapın

Satışını yapmak istediğiniz ürünlerin fotoğraflarının,müşterilerin satın alma kararlarında çok  önemli bir yeri vardır bu nedenle ürünle ilgili iyi seçilmiş fotoğraflar kullanmak oldukça önemlidir çünkü, müşteri alacağı ürünü önce görsel olarak ta beğenmek ister. Ürünleri farklı açılardan ve yakın plandan gösteren fotoğraflar kullanarak bu gösterime uygun web sitesi yazılımı kullanmak gerekir.Fotoğraflarla birlikte yanına mutlaka ürünü her yönüyle tanıtacak detaylı açıklamalarını yazın.

satış artırma3811f52b2-9f27-4b0c-ade1-e6fb32827101.jpg
satış artırma42192c41f-141a-48a2-bb57-4ded9648c867.jpg

4-Güvenlik sertifikanızı olduğunun bilinmesini sağlayın

Müşterilerin bazı dolandırıcılıkla ilgili endişelerini azaltmak için bütün  e-ticaret sitelerinin kullanmak zorunda olduğu güvenlik sertifikasının mührünü de sitenizde mutlaka gösterin. Bunu yaptığınız taktirde müşterilerinizin bu tür endişelerini gidermiş olursunuz ve bu da sitenize olan güveni artıracağından ayrıca müşterilerinizin sadakatini de sağlamış olursunuz.

5-Müşteri yorumlarına fırsat verin

Müşterileri etkilemenin en önemli yollarından biride müşteri yorumlarıdır sattığı ürüne güvenen hiç bir sektörün müşteri yorumundan kaçınmaması gerekir. Sayfanızı gezen ziyaretçiler alacağı ürünlerle ilgili olumlu yönde yapılmış yorumları okuduğunda mutlaka o ürüne ve sitenize karşı büyük bir memnuniyet duyarak ürünü satın alacaktır.

İlgili ürünleri birlikte sergileyin

Ürün satışlarını artırmanın yollarından biri, daha fazla müşteriye ulaşmak olduğu kadar, bir diğer yolu da, aynı müşteriye fazla sayıda ürün satmakla olur.Bu nu yapmanın yolu da ürün satım aşamasında bir diğer alakalı ürünleri de sayfalara ekleyerek bu ürünleri alan müşteriler, bu ürünleri de aldı gibi teklifler ve açıklamalarla satış miktarını yükseltmekle olur.

6-Ürünlerin kolay bulunmasını sağlayın

E-ticaret sitelerinde dikkat edilmesi gereken en önemli hususların başında ziyaretçilerin aradığı ürünü kolay bir şekilde bulmasını sağlamak gerekir. Bunu da iyi bir listeleme ve arama menüsüyle sağlayabiliriz.Aksi takdirde ziyaretçi aradığı ürünü sitenizde kolayca bulamadığı taktirde başka sitelerde arama yoluna gidecektir ki bu da sizin ayağınıza gelmiş müşteriyi rakiplerinize kaptırma durumuna düşürür ki hiçte arzu etmeyeceğiniz bir durumdur.

 

7-Google ve Sosyal Medyalarda reklam verin

E-ticaret sitenizin aramalarda rakiplerinizden önce ilk sıralarda çıkmasını sağlayın. Bu amaçla profesyonel yazılımcılardan  SEO hizmeti alarak Google ve Sosyal Medyalarda reklam verin.

 

Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık olarak bu konularda her zaman sizlerin yanınızda olduğumuzun bilinmesi dileğiyle başarılı satışlar dileriz.Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Nofollow Nedir?

Nofollow, web sitelerindeki belirli bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmemesini ve bu bağlantıların hedeflediği [...]

Dofollow Nedir?

Dofollow, web sitelerindeki bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmesini ve bu bağlantıların hedeflediği sayfalara [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.