En Popüler Programlama Dilleri Nedir?

 1. Python: Python, kullanımı kolay syntax'ı, geniş kütüphane desteği ve çeşitli kullanım alanları nedeniyle son yıllarda büyük bir popülerlik kazanmıştır. Veri bilimi, yapay zeka, makine öğrenimi, web geliştirme gibi birçok alanda yaygın olarak kullanılır.

 2. JavaScript: JavaScript, web geliştirme için temel bir programlama dili olarak öne çıkar. Dinamik web sayfaları oluşturmak, tarayıcı tabanlı uygulamalar geliştirmek ve sunucu tarafında Node.js ile çalışmak için kullanılır.

 3. Java: Java, özellikle büyük ölçekli kurumsal uygulamalar ve mobil uygulamalar geliştirmek için popüler bir tercihtir. Platform bağımsız olması ve güçlü topluluk desteği sayesinde geniş bir kullanıcı tabanına sahiptir.

 4. C#: Microsoft'un geliştirdiği C#, Windows uygulamaları, oyun geliştirme (Unity framework ile), web uygulamaları (ASP.NET) ve bulut tabanlı hizmetler (Azure) gibi çeşitli platformlarda kullanılır.

 5. C++: C++ genellikle oyun geliştirme, sistem programlama, grafik işleme ve donanım üzerinde çalışan yazılım geliştirme gibi performans odaklı uygulamalarda tercih edilir.

1915a8111-6f78-4472-9323-2cfdc3fcaeb1.jpg
programlama-dilleri-1e8c8d283-c21d-4bf6-a241-37adae86d261.webp
 1. C: C, hızlı ve düşük seviyeli sistem programlama için yaygın olarak kullanılan bir dildir. İşletim sistemleri, derleyiciler ve gömülü sistemler gibi alanlarda sıklıkla kullanılır.

 2. PHP: PHP, dinamik web siteleri ve web uygulamaları geliştirmek için özel olarak tasarlanmış bir dildir. Özellikle WordPress gibi popüler içerik yönetim sistemlerinde geniş bir kullanıcı tabanına sahiptir.

 3. Swift: Swift, Apple'ın iOS, macOS, watchOS ve tvOS için geliştirdiği modern bir programlama dilidir. Özellikle mobil uygulama geliştirme alanında kullanılır.

 4. Ruby: Ruby, web geliştirme ve özellikle Ruby on Rails çatısı altında hızlı ve verimli web uygulamaları oluşturmak için kullanılan bir dildir.

 5. Go (GoLang): Go, Google tarafından geliştirilen, paralel programlama ve büyük ölçekli sistemler için optimize edilmiş bir dildir. Veri tabanı sistemleri, bulut tabanlı hizmetler ve ağ programlama gibi alanlarda kullanılır.

Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

 • Mobil Uyumlu

  Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

 • Güncel Yazılım

  Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

 • Kolay Kullanım

  Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Cari Hesap Nedir?

Cari hesap, genel olarak ticari ilişkilerde kullanılan ve borç-alacak işlemlerinin takip edildiği hesap anlamına gelir. İşletmeler arasında [...]

Bulut Bilişim Nedir?

Bulut bilişim (cloud computing), internet üzerinden bilgisayar sistemlerine erişim sağlayarak veri depolama, veri yönetimi ve işlemleri gerç [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.