ERP ve CRM Nedir?

ERP (Enterprise Resource Planning), kurumsal kaynak planlaması anlamına gelir. Bir işletmenin farklı departmanları arasındaki bilgi akışını yönetmek ve iş süreçlerini entegre etmek için kullanılan bir yazılım sistemidir. ERP sistemi, finans, muhasebe, satış, satın alma, stok yönetimi, üretim, insan kaynakları gibi birçok iş fonksiyonunu tek bir merkezi veritabanında birleştirir. Bu sayede işletmeler, verimliliği artırabilir, maliyetleri düşürebilir ve daha iyi kararlar alabilir.

3fc2c3115-f78d-4b9a-9f19-c226017e28d8.jpg
erp-ve-crm-arasindaki-farklar4211b9ea-b9ab-428f-8f0d-d0ecdb77c341.webp

CRM (Customer Relationship Management), müşteri ilişkileri yönetimi anlamına gelir. Müşteri odaklı bir yaklaşımı benimseyen yazılım ve stratejileri ifade eder. CRM yazılımı, müşteriyle ilgili bilgileri toplar, analiz eder ve işletmelerin müşterilerle daha iyi etkileşim kurmasını sağlar. Bu sistem, müşteri ilişkilerini güçlendirmek, müşteri memnuniyetini artırmak, sadakati sağlamak ve satışları artırmak için kullanılır. CRM yazılımı, müşteri iletişimi, satış yönetimi, pazarlama otomasyonu, sosyal medya entegrasyonu gibi birçok özelliği içerebilir.

Kısacası, ERP işletmenin tüm departmanlarını yönetirken, CRM özellikle müşteri ilişkileri ve satış süreçlerini yönetmek için tasarlanmıştır. Her ikisi de işletmelerin verimliliğini artırarak rekabet avantajı sağlamaya yardımcı olan önemli yazılım sistemleridir.
WFSieA2Xuxb3abb176-3ff6-4c86-aa55-7a89dbd101fe.png
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Cari Hesap Nedir?

Cari hesap, genel olarak ticari ilişkilerde kullanılan ve borç-alacak işlemlerinin takip edildiği hesap anlamına gelir. İşletmeler arasında [...]

Bulut Bilişim Nedir?

Bulut bilişim (cloud computing), internet üzerinden bilgisayar sistemlerine erişim sağlayarak veri depolama, veri yönetimi ve işlemleri gerç [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.