Facebook Reklamları

Facebook Reklamları

İnternet; düşük maliyetle daha fazla kitlelere ulaşabilmesi, gösterimler, tıklamalar, ve geri dönüşler sayesinde birebir ölçebilen ve doğrudan tepki alınabilen ideal bir reklam ortamıdır. İnternet reklamcılığı 2008’le 2010 yılları arasında yaklaşık %200 oranında bir büyüme kaydetmiştir. Facebook Reklamları, markalaşma açısından da uzun vadeli ve olumlu bir etkiye sahiptir. İnternet, diğer reklam mecralarına kıyasla reklamlarınızı çok daha etkin şekilde özelleştirmenize imkan verir. Markaların, söz konusu ürün veya hizmetle ilgilenme olasılığı en yüksek kitleye ulaşmasını sağlar.

facebook

facebook

Neden Facebook Reklamlarını Kullanmalıyım :

  • Özellikle aradığınız şeylerle ilişkilendirme imkanı
  • Belirli bir yaş aralığını hedefleme imkanı
  • Video gibi belirli bir içerik şeklini kullanma imkanı
  • Geçmişteki ilgi alanlarını yada tercihlerini esas alarak reklam yapma imkanı
  • İlgili bir zamanda tüketicinin bulunduğu mekanı kapsama imklanı

Facebook reklamlarının önemi

İnternet Reklamcılığı sayesinde tüketicinin reaksiyonunu dakikalar sonra bile görmeniz mümkündür. Bu, reklamcıları tüketicilerin neye tepki vereceğini tahmin etme zahmetinden kurtarır ve reklam yatırımından maksimum verim elde edilmesine imkan verir. Facebook reklamları satış, haber bülteni aboneliği, bir reklamın görüntülenme sayısı (reklam gösterimleri), bir mikro siteyi ziyaret etmek için ilgili reklamın tıklanma sayısı, insanların reklamla etkileşim sayısı, yeni kayıt oluşturma, sosyal medya beğenileri, takibe alma vb. bilgileri İnternet Reklamcılığı sayesinde elde etmeniz mümkündür.

Ayrıca internet, mobil internet sayesinde yaşamımızın o kadar içinde ki (evde, yolda, işte, uçakta vb.) İnternet kullanıcıları bir şey satın alacakları zaman istedikleri an istedikleri yerden satın almak istediği ürüne ulaşabiliyor.

İnternet Reklamcılığı Türleri

Web Sitesi : Yazılı, resimli, sesli ve görüntülü olarak şirketin vermek istediği mesajları, bilgilendirmeleri, servis ve ürünleri mevcut ve potansiyel müşterilere ulaştırmanın en kolay yollarından biridir.

Arama Motoru Reklamcılığı : İnternet üzerinde bir konuda bilgi almak isteyen insanların ilk başvurduğu kaynaklar Arama Motorlarıdır. Dünya üzerinde insanların günde milyarlarca sorgu ile arama işlemi gerçekleştirip aradıkları bilgiye ulaşmak istedikleri düşünüldüğünde, Arama Motorları internetin en önemli organik ziyaretçi kaynaklarından biridir.