Facebook’ta mağaza açmanın ve satış yapmanın yolları

Ülkemiz nüfusunun yarısından fazlasının Facebook kullandığı basına yansıyan istatistiklerden anlaşılmaktadır.Buna göre 80 milyonluk nüfusa sahip ülkemiz insanının demek oluyor ki 50 milyona yakını her gün Facbook’a girerek haber okumakta, resim paylaşmakta, canlı yayın yapmakta ve izlemekte ve mesajlaşmaktadır. 

facebook3153b043-d596-435b-afb7-6e77b19d9444.png
imagesc984cbbf-f96b-4f46-8219-669017e7132b.png

Hal böyle olunca girişimcilerimizde bunu bir fırsat bilerek sosyal medya üzerinden satış yapmak veya bu amaçla mağaza açmak gibi fırsatları değerlendirmek istemektedirler.Bu konu ile ilgilenen girişimcilerimiz haklı olarak mağaza nasıl açılır,bana bunun maliyeti ne olur, nasıl satış yapılır,satış yapmak yasal mıdır gibi oluşan soruları nemutlu yazılım olarak cevaplamaya çalışacağız.

Facebook üzerinden satış nasıl yapılır?

Öncelikle Facebook kullanıcısı değilseniz kendinize bir Facbook sayfası oluşturuyorsunuz.Oluşturmuş olduğunuz bu sayfa içerisinde Mağaza, dükkan veya hangi ismi, kullanmak istiyorsanız o isimle bir sekme oluşturabilirsiniz. Bu sekme içerisinde de Facebook’tan satmak istediğiniz ürünlerinizi sergilersiniz. Sayfanızda mağazanızı ziyaret eden kullanıcılar ürünlerinizi inceler,beğenip satın almak istediği bir ürün varsa, satın al dediğinde facbook sayfanızla bağlantılı e-ticaret sitenizde satış süreci başlamış olur.

Facebookta satış yapmak yasal mıdır?

Facebook üzerinden ürün satışı yapmak ile dükkan veya her hangi bir iş yerinizden satış yapmak arasında bir fark yoktur.Satışa bağlı olrak vergilendirme işlemleri e-ticaret satışlarında ne ise yine aynıdır.Bu tür satışları yapabilmek için ticari kimliğinizin olması gerekir eğer ticari bir kimliğiniz yok ise en kolay yol olan şahıs şirketi kurmanız gerekir.

indir3a116520-db5c-4a9e-b6e7-817355f3fade.png
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

E-Ticarette PR Çalışmaları Nedir?

E-ticarette PR (Halkla İlişkiler) çalışmaları, bir e-ticaret işletmesinin marka bilinirliğini artırmak, müşteri güvenini kazanmak ve olumlu [...]

CDN (Content Delivery Network) Nedir?

CDN (Content Delivery Network), içerik dağıtım ağı olarak adlandırılan ve internet üzerindeki içeriklerin (web sayfaları, videolar, resimler [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.