Gerçek Zamanlı Pazarlama Nedir?

Gerçek zamanlı pazarlama markaların güncel haber ve olayları takip ederek, bunlara uygun içerik, reklam ve ürün yerleştirme yoluyla hedef kitlelerine ulaşması çalışmalarıdır.

Gerçek zamanlı pazarlamaya uygun en önemli kanallar; akıllı telefonlar, tablet ve dizüstü bilgisayarlar günün her anı bilgi almanızı, güncel kalmanızı, bir şeyler öğrenmenizi ve bu yollarla sosyal medyanın da sunduğu özel fırsatlarla hedeflemiş olduğunuz kitlelerinize ulaşmanız için, oldukça etkili olmaktadır. Sosyal medyayı kullanarak gerçek zamanlı ilişkiler kurulabilir ve bu ilişkiler yardımıyla ürünlerinizi, hizmetlerinizi ve kampanyalarınızı tanıtma fırsatları yakalayabilirsiniz.

1a5f923ff-777b-4d45-a1e5-b1b25b443650.jpg
299d485f1f-5df1-4b4c-a286-dc888658f5ab.jpg

Gerçek zamanlı pazarlamada kullanıcıların bilgileri ve verileri tespit edilir, tespit edilen bu veriler içerisinde kullanıcıların, en çok ilgi duydukları şeyler ve vakit geçirme geçmişleri, neler satın aldıkları, neler aradıkları ve nelere baktıkları bulunur. Bu veriler sayesinde kullanıcılara o an ne yapıyorlarsa, buna yönelik olarak,  anlık ve bireysel reklamlar sunulur.

Bu bilgiler ışığı altında, gerçek zamanlı pazarlamaya; bir markanın hedef kitlesinin güncel hayatında sık kullandığı platformlar olan, sosyal medya ve diğer medya kanallarında kullandıkları içeriklere uygun olarak, tespit edilen bu verilerden yararlanılarak, gerçek zamanlı olarak sunulan reklam taktikleri ile gerçekleştirilen pazarlama taktiğidir diyebiliriz.

Bu taktikler dinamik bir yapıda olmalı ve Şirketlerin markalarıyla ilgili olarak, müşterilerinden ya da hedef kitlelerinden aldıkları, anlık geri bildirimlere göre, anında içerik geliştirmeli ve gerekirse hizmetlerinde güncellemeler yapmalıdırlar.

Bu pazarlama taktikleri uygulandığında, sosyal medyayı gerektiği gibi kullanarak, mesajlarınızı doğrudan hedef kitlenize ulaştırarak, gerçek zamanlı etkinliklerde öne çıkabilir ve ilgili mesajları, çok sayıda doğru müşterilere, doğru zamanda ulaştırabilirsiniz.

Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

E-Ticarette PR Çalışmaları Nedir?

E-ticarette PR (Halkla İlişkiler) çalışmaları, bir e-ticaret işletmesinin marka bilinirliğini artırmak, müşteri güvenini kazanmak ve olumlu [...]

CDN (Content Delivery Network) Nedir?

CDN (Content Delivery Network), içerik dağıtım ağı olarak adlandırılan ve internet üzerindeki içeriklerin (web sayfaları, videolar, resimler [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.