Google Adwords Keyword Tool Nedir ve Nasıl Çalışır?

Google Adwords anahtar kelime aracı, google’da reklam verenlerin ve bu reklama dayalı olarak tıklayanların verilerine dayanarak çeşitli istatistiklerin sunulduğu bir Google hizmetidir.

Her şey bir arama kutusuna yazılan kelimelerle başlar bu nedenle önemli olan siteniz için en doğru olan anahtar kelimeyi bulmaktır.

Anahtar kelime araması, arama pazarlaması alanındaki en önemli ve yüksek dönüşlü aktivitedir.

2b60ef45f-1933-4ee1-9df6-9c7fa6952255.jpg
113facde9-1fa7-43df-9fe7-627afe31c03b.jpg

Sektörünüze ait pazarınızın anahtar kelime talebini araştırarak, yalnızca SEO ya uygun terimleri ve cümleleri öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda müşterileriniz hakkında da bir bütün olarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Google Adwords Keyword Tool Nedir?

Anahtar Kelime Aracı, herhangi bir konuyla ilgili yüzlerce uzun kuyruklu anahtar kelime oluşturmak için Google otomatik tamamlama’yı kullanan ücretsiz çevrimiçi anahtar kelime araştırma aracıdır.

Google Adwords anahtar kelime aracı ile  araştırma ve planlama yapabilir alternatif kelimeler bulabilirsiniz.

Bu tür kelimeler bir sektöre göre belli bir oranda aranma hacmine sahip kelimelerdir. En yüksek aranma hacmine sahip anahtar kelimelerde başarılı olmak için site yaşı, backlink kalitesi ve içerik kalitesi gibi çok sayıda sinyaller kullanılmaktadır.

Bu yüzden doğru anahtar kelimeleri bulmak çok önemlidir. Özellikle yeni projeler için ilk etapta çok zor olmayan kelimelerle başarı elde etmeyi hedeflemelisiniz.

Google Adwords Keyword Tool Nasıl Çalışır?

Google otomatik tamamlama, Google arama’da kullanılan bir özelliktir olup amacı, kullanıcıların Google’da gerçekleştirdiği aramaları hızlandırmaktır.

Google otomatik tamamlama tarafından önerilen arama terimleri, birçok farklı faktöre bağlı olarak seçilir. Bunlardan biri, kullanıcıların geçmişte belirli bir arama terimini ne sıklıkla aradığıdır.

Anahtar kelime aracı, anahtar kelime araştırması için Google Suggest’i (Google suggest arama yapmak istediğiniz ifadeyi, daha siz arama kutucuğuna girerken bu ifadeye yakın önerilen sunan sistemdir. ) çalıştırmanıza yardımcı olur.

Google anahtar kelime önerilerini çıkartarak anlaşılması kolay bir ara yüzde sizin hizmetinize sunar.

Uzun kuyruk anahtar kelime önerileri oluşturmak için, Anahtar kelime aracı, belirttiğiniz arama terimini farklı harflerle ve sayılarla önceden ekler, Google arama kutusuna yerleştirir ve anahtar kelime önerilerini ortaya çıkarır.

Anahtar kelime aracını kullanarak, anahtar kelime önerileri üretmek için kullanılacak çok sayıda desteklenen alan adından ve 83 dilden biri olan belirli bir Google alanını seçebilirsiniz.

Anahtar kelime aracı’nın ücretsiz sürümü, çok kısa süre içinde Google otomatik tamamlama özelliğinden 750’den fazla anahtar kelime üretebilir.

Anahtar kelime aracı, anahtar kelime aracı pro’nun gelişmiş sürümü, ücretsiz sürüme kıyasla ortalama iki kat daha fazla anahtar kelime sağlar ve diğer kullanışlı özelliklerin bir kısmını sunar.

Anahtar kelime aracının ücretsiz veya ücretli sürümü ile ilgili uzun kuyruk anahtar kelimelerini, hızlıca bulabilir, analiz edebilir ve bunları içerik oluşturma, arama motoru optimizasyonu, tıklama başına ödeme reklamı veya diğer pazarlama etkinlikleri için kullanabilirsiniz.

Sitenize her zaman ziyaretçi almak çok önemli değildir,esas önemli olan siteniz ve ürünlerinizle ilgili kullanıcıların siteye gelmesidir.

3ae449f6f-d76d-45b3-baef-1a46735ac59e.jpg
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Nofollow Nedir?

Nofollow, web sitelerindeki belirli bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmemesini ve bu bağlantıların hedeflediği [...]

Dofollow Nedir?

Dofollow, web sitelerindeki bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmesini ve bu bağlantıların hedeflediği sayfalara [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.