Google Site Indexleme Nedir,Nasıl Hızlandırılır ?

İnternet sitesinin veya sitede yayınlanan  bir sayfanın arama motorları tarafından ön belleğe yani hafızaya alınması işlemine indexleme denilmektedir.

Index, iki farklı şekilde kullanılabilen bir kavramdır. Birincisi, web sitelerinin ana sayfasını tabir etmek için kullanılır. İkinci kullanımı ise, web sitelerinin arama motorları sonucunda gösterilmeye başlaması için kullanılmaktadır.

1e6eb5c3b-1c73-46b8-8964-6199eeaeb66e.jpg
689e7f81c-a8ed-4fc3-86f9-613b8d43dfab.jpg

Web sitesini yeni oluşturdunuz, google botları normal olarak yeni kurulan siteleri ve sayfaları buluyor ancak,hemen indexlemesini istiyorsanız beklemeden  https://www.google.com/intl/tr/add_url.html adresine girerek buradan indexleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca web sitenizi google’a ekledikten sonra site haritasını da gönderirseniz siteniz daha çabuk ve hızlı indexlenir.

Web sitenizi ve yayınladığınız içerikleri arama motorlarına ileten servisler vardır, bu servislere ping siteleri denir.Yeni eklediğiniz içerikleri bu servisler aracılığıyla arama motorlarına ileterek arama motorlarının bu içeriklerden daha çabuk haberdar olmasın sağlayabilirsiniz.

Yazmış olduğunuz yeni bir yazı ve içeriği google’ da aratıp tıklayarak da google’ı bu içerikten haberdar eden bir bilgi göndermenizin yararı vardır.

Google webmaster tools’tan Google Gibi Getir aracını kullanarak hızlı index almasını sağlayabilirsiniz.

Web siteniz için kullanıcı sayıları yüksek kaliteli Backlinkler elde edinin,Google botları ziyaret ettiği sitelerde bulunan Backlinkleri fark ederler, buda sitenizin hızlı indexlenmesini sağlayan bir faktördür.

Web sitenizi ve yazdığınız içerikleri Facebook, Twitter gibi sosyal medyada mutlaka paylaşın. Bu paylaşımlar, sitenizin ve yazdığınız içeriklerin daha hızlı indexlenmesini ve bu sayede hedeflediğiniz kitlenin sitenize ve yazınız içeriklerine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayacaktır.

Web sitenizde ya da sosyal medyada paylaştığınız yazınızın içeriklerine yapılacak yorumlar da yapılan yorum çokluğu oranında hızlı index almasını sağlar.

Bu işlemlerden sonra artık yapmanız gereken, sitenizi güncel tutmaktır.Google ana sayfanızda ve alt sayfalarda yapmış olduğunuz değişiklikleri ve güncellemeleri arama botları ile bulabiliyor, botlar bulduğu bu bilgileri, google veri merkezine aktararak kayıt altına alınmasını sağlar.

Bu şekilde web sitenizin ve içeriklerinizin hızlı bir şekilde indexlenmesini sağlamış olursunuz.

Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık

5f7accb4f-a2a8-4c78-9ab8-d9ae197dfc5c.jpg
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Cari Hesap Nedir?

Cari hesap, genel olarak ticari ilişkilerde kullanılan ve borç-alacak işlemlerinin takip edildiği hesap anlamına gelir. İşletmeler arasında [...]

Bulut Bilişim Nedir?

Bulut bilişim (cloud computing), internet üzerinden bilgisayar sistemlerine erişim sağlayarak veri depolama, veri yönetimi ve işlemleri gerç [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.