Instagram’da satış yapmak

Tüketicilerin %72’si bir ürünün fotoğrafını Instagram’da gördüklerinde o ürünü satın alma ihtimallerinin arttığını söylerken, %38’i de sıklıkla Instagram’da gördüğü ürünleri satın aldıklarını belirtiyor. Instagram, başka mecralarda olduğu gibi bir linkle websitenize yönlendirme yapıp satış yapmanıza izin vermiyor. Tüm stratejileri size uygulamanın içinde tutmak.
instagram50a1ce43-9fe5-451a-be63-c215ed1a645e.png
1200x627-instagram-dondurma-linki-2020-instagram-hesabi-nasil-dondurulur-gecici-kalici-instagram-dondurma-ve-kapatma-158167151469649c43153-9f49-4963-94e7-0d3dd439c418.jpg
E-ticaret platformlarıyla ve bunlara entegre gelen ödeme sistemleriyle Instagram’da satış yapabilmeniz mümkün. Ancak bu noktada karşınıza e-ticaret platformlarının türkçe dil desteği ve ödeme sisteminin yıllık sabit hizmet bedeli gibi engeller karşınıza çıkıyor. Ödeme alt yapısı uygun olan sistemlerin link ile ödeme alma yöntemi, bu engelleri ortadan kaldırıyor ve oluşturduğunuz ürün linklerini alıcı ile DM’den, sosyal medyadan ya da kısa mesaj aracılığıyla paylaşmanızı ve kolayca ödeme almanızı sağlıyor. Link ile ödeme alma yöntemi sayesinde, bir websiteniz dahi olmadan, ister kurumsal ister bireysel (şirket sahibi olmayan) satıcı olarak, hiçbir teknik geliştirmeye ihtiyaç duymadan ürününüzün satışını gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Instagram mağazanızdan satmak istediğiniz ürün için bir link oluşturmak, bu linki alıcı ile paylaşmak ve ister peşin ister taksitle ürünün satışını gerçekleştirmek. Başlangıç ücreti olmadan, işinizin büyüklüğüne göre fiyatlandırma alternatifleri sunan link ile ödeme alma yöntemi sayesinde farklı para birimleriyle de ödeme alabilirsiniz.
Instagram, söylemine, zevkine inandığımız, tanıdığımız kişilerle etkileşime geçtiğimiz bir platform olarak öne çıkıyor. Bu sebeple ürünlerinizi, hizmetlerinizi kullanan kişilerin paylaştığı fotoğraflar, sizi beğendiklerinin ve online mağazanızın olumlu geri dönüş aldığının sosyal bir kanıtı. Bu kullanıcının yarattığı içerik, onu tanıyan ve aynı ürünü almak isteyen takipçisinin de bu paylaşımı görmesini ve ürün kalitesinin doğruluğunun ispatlandığını düşünmesini sağlayacaktır. Sizin, Instagram mağazanızdan müşterileriniz tarafından oluşturulmuş bu içerikleri paylaşmanız da hedef kitlenizin satın alma kararında olumlu bir etkiye sebep olacaktır.
Instagram-Kolay-Alışveriş-Özelliğini-Sunacak16d00c0d-4a39-4f3d-b25a-b8c0a223c16f.jpg
resized_38df3-3966fb39instagramf2fe8ddb-6b82-4d97-b01b-f2c1fefab314.jpg
Instagram mağazanız için doğru influencer ile çalışmanız, sizi ürünlerinizle ilgilenecek doğru hedef kitleyle kısa zamanda buluşturacaktır. WOM etkisi yaratmada oldukça büyük bir güce sahip, sosyal medyanın bilirkişileri olarak konumlanan influencer’lar markanızın ve ürününüzün güven elçisi olacaktır. Tabii ki Instagram mağazanız için doğru influencer’a ulaşmak en önemli adım. Doğru Instagram bilirkişisinin ürününüzü deneyimleyip takipçileriyle paylaşması hem marka bilinirliğinizi artıracak hem de satışlarınız üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır.


Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

E-Ticarette PR Çalışmaları Nedir?

E-ticarette PR (Halkla İlişkiler) çalışmaları, bir e-ticaret işletmesinin marka bilinirliğini artırmak, müşteri güvenini kazanmak ve olumlu [...]

CDN (Content Delivery Network) Nedir?

CDN (Content Delivery Network), içerik dağıtım ağı olarak adlandırılan ve internet üzerindeki içeriklerin (web sayfaları, videolar, resimler [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.