Keyword (Anahtar Kelime) nedir?

KeywordAnahtar kelime anlamında olup, internet kullanıcıların Google,Yandex,Youtube ve Bing gibi arama motorlarında aradıklarını bulabilmek için yazdığı kelimelerdir.

Arama motorları, girilen kelimelere göre en yakın ve en uygun olan sonuçları, bir sıralamaya tabi tutarak verir.

1abd08fb0-7f67-4568-9637-2d1b572eccaf.jpg
887df8954-29c6-4a84-8a87-4f3bf85c593d.jpg

Web siteniz ve sayfa içerikleri bazı anahtar sözcükleri hedefler buna göre arama motorları bazı anahtar kelimeleri web sitenizin sayfalarının başlıklarına, sayfalarda bulunan yazılara, sitenize gelen linklere ve daha birçok faktöre göre  belirliyor.

Google Adwords’ta reklam verilirken iyi sonuçlar alabilmek için, en uygun anahtar kelimeleri belirleyerek vermeniz gerekir. Anahtar kelimeyi belirlerken ulaşmak istediğiniz hedef kitlenin sizi bulabileceği en uygun kelimeleri belirleyerek vermelisiniz.

Reklam vermeden önce en uygun anahtar kelimeleri belirleyebilmek için yapmamız gerekenler;

1-Öncelikle işiniz ve sunduğunuz servis ile ilgili, bulduğunuz aklınıza gelen tüm kelimeleri bir tabloya yazmalısınız, tabloda oluşturduğunuz bu anahtar kelimelerden işinize en uygun olan kelime veya kelime guruplarını belirlemelisiniz.

2- Google Adwords Keyword Tool‘a belirlediğiniz bu kelimeleri girdiğinizde bu araç size anahtar kelimelerinizin arama hacimlerini gösterir ve girdiğiniz bu anahtar kelimelere dayanarak, başka kelimeler de önerir, bu kelimeleri de oluşturduğunuz tabloya ekleyin.

3- Google  anahtar kelime aracında Rekabet/Competition adlı bir sütun yer almakta bu sütün size rekabetle ilgili bazı fikirleri verir, ayrıca anahtar kelimelerimizi yazarak google’da aratıp bu kelimelerle arattığımızda hedeflenen site sayısını görebilirsiniz.

 

Bundan sonra yapmamız gereken en karlı kelimeleri bularak bu kelimelerle reklamı vermektir, peki bu kelimeleri nasıl belirleyeceğiz, burada yapmamız gereken, Google Analytics’i devreye sokarak müşterileriniz hangi kelimeleri aratarak sitenize gelmişler ise ve en çok hangi kelimelerden gelen ziyaretçiler ürünlerinizi almış ise, bu gibi verileri inceleyerek, siteniz için vereceğiniz reklamlar için en karlı Keyword’leri belirleyebilirsiniz. artık burada yapacağımız şey elde ettiğimiz bütün verilerin ışığında rekabetin düşük ve arama hacminin yüksek olduğu anahtar kelimeleri seçerek reklamı vermektir.

Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık

739dbace5-808a-46c8-882c-f68a70b6381a.jpg
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Nofollow Nedir?

Nofollow, web sitelerindeki belirli bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmemesini ve bu bağlantıların hedeflediği [...]

Dofollow Nedir?

Dofollow, web sitelerindeki bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmesini ve bu bağlantıların hedeflediği sayfalara [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.