Mobil uyumlu web sitesi nedir?

Mobil uyumlu (responsive) web sitesi nedir, akıllı telefon ve tabletlerde sorunsuz olarak görüntülenebilen özellikler taşıyan web sayfasıdır. Sürekli gelişen tasarımlarıyla, akıllı telefonlar, taşınan cep bilgisayarları, mobil cihazlar, günlük hayatımızda önemli bir yer tutmaya başlamasıyla ve bu cihazlarla insanlarımızın  sürekli internet kullanıyor olması, mobil aygıtlara uygun olarak tasarlanmış web sitelerini de öne çıkarmaktadır.

mobil uyumlu495bdc80-38fc-4169-94c3-760ae5c01d9f.jpg
mobil uyumlu23993c365-fcf8-4390-9505-1194fff7bc54.jpg

Mobil uyumlu web sitesi; web sayfasının hem yüksek çözünürlüklü bilgisayarlarda olduğu gibi, mobil cihazların barındırdığı değişken ekran çözünürlüklerinde görüntülenirken doğru ölçeklendirmeyle görünmesi ve rahat bir şekilde gezilebilmesi amacıyla yapılan web sitesi uygulama çeşididir.

Mobil uyumlu web sitesi demek, o sitenin içermiş olduğu tüm bilgi ve tasarımların cep telefonuyla uyum içinde olan bir şekilde hazırlanması anlamına gelir. Mobil uyumlu web siteleri açısından ele alınması gereken en önemli konu kullanıcıların tablet, cep telefonu gibi günlük hayatta sıklıkla kullanmış oldukları cihazların çözünürlük ve ekran boyutlarına uygun biçimlerde tasarlanması gerekir. Bu nedenle web siteleri, şirket sahiplerinin talepleri doğrultusunda kullanıcılarına her ortam ve cihazlarlarla  hitap edebilmek için sitelerinin mobil aygıtlarla uyumlu olmasına önem vermektedir ki, bu nedenle, yapılan web siteleri, çoğunlukla mobil uyumlu olarak yapılmaktadır.

Mobil uyumlu web sitelerini en doğru yapıda kurgulamak ve web sayfalarını mantık çerçevesinde tasarlayıp görüntüleneceği bütün ekranlarda doğru görüntülenmesi sağlanmalıdır. Web sitesinin erişilen sayfaları, hangi çözünürlüğe uygun olarak görüntülenecekse, o ekran çözünürlüğüne uyumlu olarak biçimlenmesi, içeriğinin tam görüntülenmesi ve kullanıcılar için kolay gezilebilir olarak yapılması çok önemlidir. Doğru kod yapısıyla düzgün şekilde kodlanan web sayfası, arama motoru botları web sitesini mobil uyumlu web sitesi ve sayfaları olarak kayıt altına alacaktır ve sitenin iyi puanlar alarak sıralamada ön sıralara yükselmesine fırsat verecektir.

Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık olarak Mobil Uyumlu Web Sitenizi oluşturmakta, değişen şart ve taleplere göre biliniz ki her zaman yanınızda olacağız.

1a9a2d7b7-325e-4cc0-8c37-b48f929aa2b8.jpg
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Cari Hesap Nedir?

Cari hesap, genel olarak ticari ilişkilerde kullanılan ve borç-alacak işlemlerinin takip edildiği hesap anlamına gelir. İşletmeler arasında [...]

Bulut Bilişim Nedir?

Bulut bilişim (cloud computing), internet üzerinden bilgisayar sistemlerine erişim sağlayarak veri depolama, veri yönetimi ve işlemleri gerç [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.