PageRank Nedir?

Pagerank (PR), Web sitelerinin Google nezdinde bir değerleme ve puanlama sistemi olup, Google’ın site sıralamasında kullandığı algoritmanın sonucunda, sitenize verdiği değeri gösteren 0’dan 10’a kadar olan bir puandır.

10951a2cf-d2d5-4292-af57-0a5966e75e2b.jpg
10ae39a545-d25b-44b0-8310-e79351f427e0.jpg

kendi değerlerinin oluşması için en önemli etken olarak kabul edilir.

Pagerank, sitenizin değerinin ve kalitesinin göstergesidir.

Web sitenizin aratıldığı anahtar kelimelere göre getirilmesi için, sitenizle ilgili bir puanlama yapılır.Bu değer belirlenirken arama motorları önceleri siteniz içerisinde geçen anahtar kelimelere ve içeriklere göre bir puanlama yapıyordu.

Google, PageRank reyting değerini hesap ederken,web siteniz, yada sayfalarına, kaç sitenin link verdiğine ve link veren bu sitelerin PageRank değerlerini göz önünde bulundurarak bir değerlendirme yapıyor ve buna göre bir PageRank puanı veriyor.

Yeni bir domain (alan adı) aldığınızda, o alan adının PageRank değeri sıfırdır.Bu değeri yükseltmek için en etkili yöntem diğer sitelerden backlink almaktır.Ancak, backlink alacağınız sitelerin, PageRank değerlerinin iyi olmasına dikkat edin. Buna göre web sitenize link alacaksanız Pagerank değeri yüksek olan kaliteli sitelerden link almaya çalışın.

Bir başka husus ise,web sitenize veya sayfanıza PageRank değeri yüksek web sitelerinden link alırken,sitenizle link aldığınız bu sitenin içeriklerinin uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

Google, ayrıca web siteniz içindeki tüm sayfalarla ana sayfanızın tutarlı olup olmadığını da denetler,bu nedenle, ana sayfanıza uygun içerikli sayfalar oluşturmaya özen göstermelisiniz.

Web sitenizin PageRank değerinin yüksek olmasını sağlamanız, sitenizi üst sıralara taşır ve buna bağlı olarak ta sitenizin ziyaretçi sayılarını artırmış olursunuz.

Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık

92ad1b92d-ad41-451d-8533-85cb87eaf056.jpg
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

E-Ticarette PR Çalışmaları Nedir?

E-ticarette PR (Halkla İlişkiler) çalışmaları, bir e-ticaret işletmesinin marka bilinirliğini artırmak, müşteri güvenini kazanmak ve olumlu [...]

CDN (Content Delivery Network) Nedir?

CDN (Content Delivery Network), içerik dağıtım ağı olarak adlandırılan ve internet üzerindeki içeriklerin (web sayfaları, videolar, resimler [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.