Pagerank Nedir?

PageRank, Google'ın kurucusu Larry Page tarafından geliştirilen ve Google'ın arama sonuçlarını sıralamak için kullandığı bir algoritmadır. PageRank, bir web sayfasının diğer web sayfaları tarafından ne kadar önemli olduğunu belirlemek için kullanılır. Bu algoritma, bir web sayfasının otoritesini belirlemede ve arama sonuçlarını sıralamada önemli bir rol oynar.

PageRank algoritmasının çalışma prensibi şu şekildedir:

3da5eca0c-c2b9-4f21-be1e-fa38e36aab93.jpg
Pagerank-nedir-seo-ca984596-35eb-48b9-8f2f-d71195767b36.jpg
 1. Bağlantı Analizi: PageRank, bir web sayfasının ne kadar önemli olduğunu belirlemek için bağlantı analizini kullanır. Bir web sayfasının ne kadar çok diğer web sayfalarından bağlantı aldığına bakar. Bu bağlantılar, diğer web sayfalarının o sayfaya ne kadar değer verdiğini gösterir.


 2. Link Kalitesi: PageRank, sadece bağlantı sayısını değil, aynı zamanda bağlantı veren web sayfasının otoritesini de dikkate alır. Yani, bir web sayfasından gelen bir bağlantı, o sayfanın otoritesi yüksekse daha fazla değere sahiptir.


 3. Güvenilirlik: PageRank, bir web sayfasından gelen bağlantının güvenilirliğini de dikkate alır. Örneğin, güvenilir ve otoriter bir web sitesinden gelen bir bağlantı, daha fazla ağırlığa sahiptir.


 4. Döngülerin Çözülmesi: PageRank, web'deki bağlantı döngülerini çözmek için tasarlanmıştır. Yani, A sayfası B sayfasına, B sayfası da A sayfasına bağlantı veriyorsa, bu döngüyü çözmek ve bu durumu dikkate almak gerekir.

PageRank, Google'ın sıralama algoritmalarının temel bir parçasıdır. Ancak, Google zamanla algoritmalarını güncellemiş ve farklı faktörleri dikkate almıştır. Günümüzde, PageRank, Google'ın genel sıralama algoritmasında hala bir rol oynamaktadır, ancak diğer birçok faktörle birlikte kullanılmaktadır. Bu faktörler arasında içerik kalitesi, kullanıcı deneyimi, mobil uyumluluk, sayfa hızı ve daha fazlası bulunmaktadır.

unnamed14c91315-3bde-4ce7-8136-752d070ae640.jpg
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

 • Mobil Uyumlu

  Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

 • Güncel Yazılım

  Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

 • Kolay Kullanım

  Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Ctr Nedir, Nasıl Hesaplanır, Önemi Nedir?

CTR (Click-Through Rate - Tıklama Oranı), bir reklam veya bağlantının bir web sayfasında veya bir arama sonucunda görüntülendiğinde ne kadar [...]

Jguery Nedir?

"jQuery", JavaScript tabanlı bir kütüphanedir ve web geliştirme süreçlerini daha kolay ve verimli hale getirmek için kullanılır. jQuery, web [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.