Pazarlama Nedir? Nasıl Yapılır?

Pazarlama, bir ürünün veya hizmetin pazarlanması, tanıtılması ve satılması sürecidir. Temelde, hedef kitlenizin ihtiyaçlarını ve isteklerini anlamak, ürün veya hizmetinizi bu ihtiyaçları karşılayacak şekilde sunmak ve müşterileri çekmek için stratejiler geliştirmekle ilgilidir.

Pazarlama genellikle 4P olarak adlandırılan dört temel unsura dayanır:

1b3dcf1d6-b325-4e90-8f51-c05d5af84e05.jpg
gerilla-pazarlama-nedir-dunyadan-ve-turkiyeden-en-yaratici-gerilla-pazarlama-ornekleri46a7fca8-6284-414d-b82b-5f88fd646639.png
 1. Ürün (Product): Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak bir ürün veya hizmet geliştirmek ve sunmak.

 2. Fiyat (Price): Ürün veya hizmetinizi ne kadar fiyatlandıracağınızı belirlemek. Fiyatlandırma stratejisi, maliyetler, rekabet, talep ve diğer faktörler göz önünde bulundurularak belirlenir.

 3. Yer (Place): Ürün veya hizmetinizi müşterilere nasıl ulaştıracağınızı belirlemek. Dağıtım kanallarını, depolama, lojistik ve satış noktalarını yönetmek bu unsura dahildir.

 4. Promosyon (Promotion): Ürün veya hizmeti tanıtmak ve satmak için kullanılacak pazarlama iletişim stratejilerini oluşturmak. Reklam, halkla ilişkiler, satış promosyonları, doğrudan pazarlama gibi yöntemler bu kategoride yer alır.

Pazarlama aynı zamanda pazar araştırması, hedef kitle belirleme, rakip analizi, marka yönetimi ve müşteri ilişkileri gibi süreçleri içerir.

Pazarlama yaparken, hedef kitlenizi iyi anlamak, onların ihtiyaçlarına ve isteklerine uygun bir strateji belirlemek ve sürekli olarak değişen pazar koşullarına uyum sağlamak önemlidir. Ayrıca, dijital pazarlama gibi yeni trendleri de takip etmek ve uygun stratejiler geliştirmek de başarılı bir pazarlama için önemlidir.

Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

 • Mobil Uyumlu

  Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

 • Güncel Yazılım

  Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

 • Kolay Kullanım

  Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Nofollow Nedir?

Nofollow, web sitelerindeki belirli bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmemesini ve bu bağlantıların hedeflediği [...]

Dofollow Nedir?

Dofollow, web sitelerindeki bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmesini ve bu bağlantıların hedeflediği sayfalara [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.