PC Nedir?

"PC," kişisel bilgisayarın kısaltmasıdır. Kişisel bilgisayar, genellikle bireylerin evlerinde veya ofislerinde kişisel kullanım için kullandığı bir bilgisayar türüdür. PC'ler, masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar gibi farklı biçimlerde gelir.

 1. Masaüstü Bilgisayarlar (Desktop PC): Bu tür bilgisayarlar, genellikle masaüstü üzerine yerleştirilmiş bir kule kasası ve bir monitörden oluşur. Masaüstü bilgisayarlar, genellikle evlerde veya ofislerde daha sabit bir kullanım için tercih edilirler.

 2. Dizüstü Bilgisayarlar (Laptop PC): Dizüstü bilgisayarlar, taşınabilirlikleri nedeniyle popülerdir. Bunlar, kullanıcıların istedikleri her yerde bilgisayarlarını kullanmalarına olanak tanır. Dizüstü bilgisayarlar, klavye, fare, ekran ve bilgisayarın kendisini tek bir kompakt ünite içinde birleştirir.

100b530bd28-77c0-4a44-9a67-87ecc455102e.jpg
sanalonecikan2943934f-4f55-453e-a443-f9c7d378fadf.jpg

PC'ler, genellikle işlemlerini gerçekleştirmek için bir işletim sistemi üzerinde çalışırlar. Windows, macOS ve Linux, en yaygın kullanılan işletim sistemleridir. PC'ler, genellikle internete bağlanmak, iş yapmak, e-posta göndermek ve almak, oyun oynamak, medya izlemek, belgeler oluşturmak ve daha pek çok görev için kullanılır.

Kişisel bilgisayarlar, kullanıcının ihtiyaçlarına ve bütçesine göre çeşitli özelliklerde gelirler. Özellikler arasında işlemci hızı, bellek kapasitesi, depolama alanı, ekran boyutu ve çözünürlüğü, grafik yetenekleri ve bağlantı seçenekleri bulunur.

Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

 • Mobil Uyumlu

  Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

 • Güncel Yazılım

  Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

 • Kolay Kullanım

  Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Nofollow Nedir?

Nofollow, web sitelerindeki belirli bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmemesini ve bu bağlantıların hedeflediği [...]

Dofollow Nedir?

Dofollow, web sitelerindeki bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmesini ve bu bağlantıların hedeflediği sayfalara [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.