Qr Kod Nedir?

QR kodu (Quick Response code), hızlı tepki kodu anlamına gelir ve bilgileri optik bir şekilde okunabilir bir formatta depolamak ve iletmek için kullanılan bir tür 2B barkod sistemidir. QR kodları genellikle kare şeklinde ve siyah-beyaz renklerde olup, düşük veya yüksek kontrastlı bir arka plan üzerine yerleştirilirler.

QR kodları, birçok farklı bilgi türünü depolayabilir, bunlar arasında web siteleri URL'leri, metin, iletişim bilgileri, Wi-Fi ağlarına bağlanma bilgileri, ürün ve ödeme bilgileri gibi çeşitli veri türleri bulunabilir. Bu bilgiler, QR kodunu okuyan bir akıllı telefon veya diğer uygun bir cihaz kullanılarak erişilebilir hale gelir.

QR kodlarının kullanımı oldukça yaygındır ve çeşitli amaçlar için kullanılabilirler. Bazı yaygın kullanım alanları şunlardır:

10193ce2920-5939-4d3a-b4d0-34e6fecb4040.jpg
a-guide-to-qr-codes-and-how-to-scan-qr-codes-1-q7526ced513-65f9-40a7-969c-214d1af066b0.jpg
 1. Ürün ve Ambalaj Etiketleri: Ürünlerin ambalajlarında veya etiketlerinde bulunan QR kodları, ürünle ilgili daha fazla bilgiye veya çevrimiçi satın alma sayfalarına yönlendiren bağlantılar içerebilir.

 2. Pazarlama ve Reklam: QR kodları, broşürlerde, afişlerde, reklam panolarında ve diğer pazarlama materyallerinde kullanılarak, tüketicilerin hızlıca web sitelerine veya kampanya sayfalarına erişmelerini sağlar.

 3. Mobil Ödemeler: Bazı QR kod sistemleri, mobil ödemeler için kullanılabilir. Restoranlarda, mağazalarda veya diğer işletmelerde, müşterilerin ödemeyi doğrudan bir QR kodu okutarak yapmalarına olanak tanır.

 4. WiFi Bağlantıları: QR kodları, Wi-Fi ağlarına bağlanma bilgilerini paylaşmak için kullanılabilir. Bu, kullanıcıların Wi-Fi ağına hızlıca ve kolayca bağlanmasına olanak tanır.

QR kodlarının bu gibi çeşitli kullanım alanları, bilgiyi hızlıca ve kolayca aktarmak, tüketicilere daha fazla bilgi veya hizmet sunmak ve iş süreçlerini daha verimli hale getirmek için kullanılmasını

Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

 • Mobil Uyumlu

  Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

 • Güncel Yazılım

  Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

 • Kolay Kullanım

  Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Nofollow Nedir?

Nofollow, web sitelerindeki belirli bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmemesini ve bu bağlantıların hedeflediği [...]

Dofollow Nedir?

Dofollow, web sitelerindeki bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmesini ve bu bağlantıların hedeflediği sayfalara [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.