Responsive Web Tasarım ve Önemi Nedir?

Responsive web tasarım; bilgisayar, tablet ve mobil cihazların ekran çözünürlüklerine göre duyarlı davranan, kullanıcıya cihaz ve çözünürlük bağımsız olarak her platformda rahat bir gezinme sağlayan ve bu cihazlara uyumlu web tasarımlarıdır.

1c9d606dd-7b74-4ec9-a65c-7e17a08ce773.jpg
2f0913be9-828e-4c35-977e-89ded8ef2536.jpg

Responsive tasarım, web sitesinin mobil ve tablet cihazlardan açıldığında site içindeki resim, yazı gibi içeriklerin ekran büyüklüğüne göre görüntüyü ayarlayarak ekrana tam oturmasını sağlar.

Responsive web tasarımla yapılmayan web sitelerine mobil cihazlardan giren ziyaretçiler siteyi görüntülemekte ve sitede gezmekte sıkıntı çekerler. Site menüleri mobil uyumlu olmadığı için genellikle gitmek istedikleri bağlantıyı bulamayabilirler ve buda ziyaretçinin siteyi terk etmesine neden olur.
Responsive sitelere ise mobil cihazlardan girildiğinde menüler şekil değiştirip genellikle üstten açılacak şekilde kullanımı kolay bir şekle dönüşerek, görseller ve yazıları kolay okunacak ve görülecek şekilde ekranda sırasıyla listelenir.
Responsive web tasarımla yapılan sitelere bilgisayar, mobil ve tablet cihazlardan girildiğini anlayarak, içerisinde bulunan yazı, resim, menü ve diğer elementlerin boyutlarını otomatik olarak ayarlamaktadır. Bu sayede kullanıcısının istediği sayfaya hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlar.

Responsive web tasarımla yapılan web sitesi; masaüstü bilgisayarlarda, yüksek çözünürlüklü dizüstü bilgisayarlarda görüntülendiği, okunaklı olduğu gibi; tablet bilgisayarlar, mobil telefonlar ve mobil cihazlarda bile okunaklı biçimde görüntülenecek, web sitesini ziyaret eden kullanıcı açısından kullanım memnuniyetine katkı sağlayarak web sayfanızda uzun süreler geçirmesine sebep olacaktır

Arama motorlarıda responsive web tasarımla yapılan sitelere daha çok önem vermeye başladı. Kullanımı kolay ve tüm cihazlardan erişilebilen responsive web tasarımlar, seo açısından büyük önem  taşımaktadır ve arama motorlarının sitenize değer vermesinde önemli bir etkendir.

Kısaca önemlerini sıralayacak olursak;ekran büyüklüğüne göre kendi görüntüsünü ayarladığından kolay kullanım,tek domain altında her çözünürlüğe uygun tek site olacağından ayrı ayrı sitelere bakım yapmamız gerekmediğinden kolay güncelleme ve  kolay bakım,site url yapısı aynı olacağından arama motorları tarafından daha hızlı bulunmanız gerçekleşir,birden fazla site yapmanızı ortadan kaldıracağından haliyle maliyetinizde düşük olacaktır, tablet bilgisayarlar, mobil telefonlar ve mobil cihazlarda da okunaklı biçimde görüntüleneceğinden kullanıcı sayınızı artıracaktır.

Firmanıza, kolay kullanımlı, arama motorlarının da önemsediği  mobil uyumlu Responsive web tasarımla bir web sitesi yaptırmayı düşünüyorsanız, karar vermeden önce bizimle iletişime geçiniz, Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık olarak sizleri bu konuda bilgilendirelim.

38bfa3ec7-02ee-4ae6-ab20-4298ad72e872.jpg
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

E-Ticarette PR Çalışmaları Nedir?

E-ticarette PR (Halkla İlişkiler) çalışmaları, bir e-ticaret işletmesinin marka bilinirliğini artırmak, müşteri güvenini kazanmak ve olumlu [...]

CDN (Content Delivery Network) Nedir?

CDN (Content Delivery Network), içerik dağıtım ağı olarak adlandırılan ve internet üzerindeki içeriklerin (web sayfaları, videolar, resimler [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.