Serp Nedir?

SERP, "Search Engine Results Page" (Arama Motoru Sonuç Sayfası) teriminin kısaltmasıdır. SERP, kullanıcıların bir arama motoruna (örneğin, Google, Bing, Yahoo) bir sorgu girdiklerinde karşılarına çıkan sonuç sayfasını ifade eder. SERP, arama motorunun algoritması tarafından belirlenen ve kullanıcının arama sorgusuna en uygun olduğuna karar verilen web sayfalarını listeler.

SERP'in bileşenleri şunlardır:

11353f834-a9d1-488a-b4cb-e780ea650930.jpg
SErp22e1dd6b-fa14-4e86-b8a4-d8d6c285bc7d.png
 1. Organik Arama Sonuçları: Bu, arama motorunun algoritması tarafından belirlenen ve sıralanan web sayfalarıdır. Organik sonuçlar, web sayfasının kalitesi, içeriği, kullanıcı deneyimi ve SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) gibi faktörlere dayanarak sıralanır.

 2. Reklamlar (PPC): Genellikle sayfanın üstünde veya altında görünen, işletmelerin belirli anahtar kelimeler için ödeme yaparak yerleştirdiği sponsorlu bağlantılardır. Google Ads gibi platformlar aracılığıyla yapılır.

 3. Zengin Snippet'lar: Bu, arama sonuçlarında görünen standart başlık, URL ve meta açıklamasının ötesinde ekstra bilgiler sağlayan sonuçlardır. Örneğin, yıldız derecelendirmeleri, ürün fiyatları, yazar bilgileri veya tarifler gibi.

 4. Bilgi Kartları ve Panel: Arama motoru sonuçlarının sağ tarafında veya üst kısmında görünen ve sorguyla ilgili hızlı bilgiler sağlayan kutulardır. Örneğin, ünlü kişiler, yerler, organizasyonlar veya genel bilgiler hakkında olabilir.

 5. Görsel, Video ve Haber Sonuçları: Arama sorgusuyla ilgili görsel, video veya haber makalelerini içeren özel sonuçlar. Genellikle görsel aramalar, video aramaları veya haberlerle ilgili sekmeler altında gösterilir.

 6. Yerel Sonuçlar ve Haritalar: Özellikle yerel işletmeler ve hizmetler için geçerlidir. Harita üzerinde işaretlenmiş yerel işletmeleri ve ilgili bilgileri gösterir.

SERP, kullanıcıların aradıkları bilgilere hızlı ve verimli bir şekilde ulaşmalarını sağlar. Aynı zamanda, işletmeler ve web siteleri için de SEO stratejilerinin ne kadar etkili olduğunu gösteren önemli bir göstergedir.

Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

 • Mobil Uyumlu

  Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

 • Güncel Yazılım

  Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

 • Kolay Kullanım

  Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

E-Ticarette PR Çalışmaları Nedir?

E-ticarette PR (Halkla İlişkiler) çalışmaları, bir e-ticaret işletmesinin marka bilinirliğini artırmak, müşteri güvenini kazanmak ve olumlu [...]

CDN (Content Delivery Network) Nedir?

CDN (Content Delivery Network), içerik dağıtım ağı olarak adlandırılan ve internet üzerindeki içeriklerin (web sayfaları, videolar, resimler [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.