Şirketler için SEO çalışmalarının önemi

Arama motorları, internet kullanıcılarını bilgi ve hizmete çok kısa sürede ulaştıran bir köprü vazifesi görmektedirler. İnternette yer alan verilerin, her geçen saniye içerisinde arttığı düşünüldüğünde, ilgili sıralamayı yapmak için, farklı tekniklere başvurulması kaçınılmaz hale geliyor.

5000bd6debb-3eca-4693-a74a-7b7029381404.jpg
600712fd454-762f-4251-bdb3-52427d5d0cdb.jpg

Ürünlerini pazarlayan, belirli bir hizmet sunan ya da sayfasının görüntülenme sayısını arttırmak yoluyla hedef kitlesine ulaşmak isteyen şirketlerin tamamı da, öncelikle yapmak istedikleri şeyin, listelerin en üst basamaklarında yer almaktan geçtiğini bilmektedirler. İşte bu durumlarda, SEO strateji ve çalışmaları şirketlerin başvuracağı can simidi haline gelmektedir. SEO İngilizce Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltması olup dilimize, arama motoru optimizasyonu olarak çevrilmektedir.

Arama motorlarının tamamı da kullanıcılarının, ihtiyaçlarına en doğru cevabı verecek verileri, listeleyebilmek için belirli bir algoritma kullanırlar. Kullandıkları algoritma, herhangi bir web sitesindeki birçok kriteri, değerlendirerek sayfanın sıralamadaki yerini belirler. Diğer taraftan web sitelerinin algoritma tarafından istenilen ölçülerde değerlendirilebilmesi için, belli başlı kriterlere uyumlu olması gerekir. İşte SEO çalışmaları tam burada devreye girmesi gereken çalışmalar olup, web sitesinin arama motorları sıralamasındaki yerini, yukarılara taşımak için gerçekleştirilen site içi ve dışı çalışmalardır.

Günümüzde İnterneti aktif bir şekilde kullananların sayısı, her geçen gün hızla artmaktadır. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu, herhangi bir web sitesine ulaşmak için arama motorlarını kullanmaktadır.

Aradığı siteye ulaşmak için, birkaç anahtar kelime üstünden arama yaptırarak, ulaşma yolunu tercih etmektedirler. Bu durumda arama motorları, aranan kelimelere uygun içerik, ürün ya da hizmet sunan web sitelerini sıralıyor, bu durumda kullanıcılar, aradığı şeye uygun sıralanan bu listelerin, en üst sırada bulunan sayfalardaki sitelere girerek ihtiyacını karşılamaktadır. İşte burada SEO çalışmalarının önemi bir o kadar artmaktadır, çünkü şirketlerin kendi özelliklerinde hizmet veren, binlerce site olduğu düşünüldüğünde, bu kadar çok sayıda olan rakip sitelere oranla, kendi sitelerinin ön sıralara çıkartılması ve hedef kitlesindeki ziyaretçilere ulaşabilmeleri açısından uygun SEO çalışmalarının yaptırılması büyük önem arz etmektedir.

 

Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık

7008a7b5dec-aa5f-4aac-817c-02da14c6ed9b.jpg
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

E-Ticarette PR Çalışmaları Nedir?

E-ticarette PR (Halkla İlişkiler) çalışmaları, bir e-ticaret işletmesinin marka bilinirliğini artırmak, müşteri güvenini kazanmak ve olumlu [...]

CDN (Content Delivery Network) Nedir?

CDN (Content Delivery Network), içerik dağıtım ağı olarak adlandırılan ve internet üzerindeki içeriklerin (web sayfaları, videolar, resimler [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.