Site Dışı SEO nedir-Nasıl Yapılır

Site dışı SEO, web sitelerinin arama motorlarında bulunan pozisyonlarının iyileştirilmesi amacıyla web sitesine dışarıdan verilen desteklerin tamamı için yapılan her türlü tavsiye ve referans bağlantısı gibi çalışmalardır.

sd159c1ae05-8038-4d8e-854b-374bc0ec5b04.jpg
sd206a14001-05f3-43f8-be20-d307421da624.jpg

Bu çalışmalardan en önemlisi ise, backlink (Backlink, bir web sitesinin başka bir web sitesine verdiği linkdirr) olarak adlandırılan bağlantılar olup, en fazla kullanılan bağlantılardır.

Site Dışı SEO Çalışmaları için web sitesinin uygun dizinlerde yer alması ve uygun sitelerle de bağlantılarının olması gerekir.

Site dışı SEO çalışmaları yaparken sitenin sayfalarındaki yayın içerikleri,yayının başlığı ile içeriğin arasında güçlü bir bağlantının olması ve link çıkışları ile birlikte uyumlu backlink alımına dikkat edilmelidir.

 

Site dışı SEO işlemi, genel olarak siteye dışarıdan link verme işlemi ile bağdaştırılsa da bu işlem sadece web sitesine dışarıdan gelen referans linklemelerinden ibaret değildir.

Site Dışı SEO amacıyla, backlink dışı çalışmalar olarak yararlanılması gereken bir diğer önemli çalışmalar ise, sosyal medyadan yararlanma çalışmalarıdır.

Bu amaca dayalı olarak sosyal medyada da tanıtıcı reklam çalışmalarının yapılması, web sitesine alınan bağlantıların kontrolünün ve takibinin sağlanması, web sitesini tanıtan yazıların,  reklamların takip edilmesi ile sosyal medya ortamında yapılan çalışmalarla da Site Dışı SEO çalışmaları desteklenerek, arama motorlarında üst sıralara çıkması sağlanır.

 

E-Ticaret veya Web Sitesi ihtiyacınız var ise, Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık olarak, alt yapısını yazılım uzmanlarımızın hazırladığı, SEO çalışmalarına ve arama motorlarının aradığı kriterlere uygun, E-ticaret ve Web Sitesi temalarımızı incelemeden karar vermeyiniz.

sd3eaf44be4-3347-4ddd-86c2-9099f5e4e2e3.jpg
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Cari Hesap Nedir?

Cari hesap, genel olarak ticari ilişkilerde kullanılan ve borç-alacak işlemlerinin takip edildiği hesap anlamına gelir. İşletmeler arasında [...]

Bulut Bilişim Nedir?

Bulut bilişim (cloud computing), internet üzerinden bilgisayar sistemlerine erişim sağlayarak veri depolama, veri yönetimi ve işlemleri gerç [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.