Site içi SEO nedir – nasıl yapılır

Site İçi SEO , web sitesi alt yapısında yapılacak düzenlemeler olup, sitenin tasarımından içeriğine,kod yapısından ulaşılabilirliğine kadar geniş bir çalışmayı içine alan bir çalışma alanıdır.

Arama motorlarının siteyi daha rahat bir şekilde taramasına ve site içeriğini doğru hedef kitlelerine sunmasına yardımcı olur

s1cc69428d-5a2f-4ad8-8912-76a2ab4251bf.jpg
s285a2bdaa-a2dc-4161-83cb-4db05b9c623a.jpg

Site içi SEO çalışmaları arasında; Özgün ve doğru içeriklerin kullanımı, Meta-tag ların doğru girilmesi, resim çözünürlüğü ve özgünlüğünün sağlanması, resim alt etiketlerinin doğru girilmesi, SEO hosting kulanılması ve site hızı gibi, bir çok çeşitli çalışmalar vardır.

SEO çalışmasında sitenin içeriği çok önemli olup bir diğer önemli faktörler ise kod yapısı ile tasarımı olup bu faktörlerin göz ardı edilmemesi gerekir.

Site içi SEO optimizasyon çalışmaları; arama motorları zorunlu kıldığı için yapılmamalı, ziyaretçilerin sitenizde ulaşmak istediği bilgiye kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayacak şekilde planlanmalıdır.

Site içerikleri ve materyallerin özgün olması ziyaretçilerin sitenizde sıkılmadan daha uzun süre kalmasını ve sayfalar arasında sıkılmadan dolaşmalarını sağlayacaktır ki bu da SEO açısından arzu edilen bir şeydir.

Site İçi SEO çalışmalarında; sayfaların başlıkları, meta alanları, görseller, site içi linkler, URL yapısı, site içi kodlama, tasarımın ve yazılımın SEO açısından uyumluluğu ve benzeri çok sayıda SEO’ya etki eden, site içi faktörler yer aldığından, site içi SEO çalışması; siteyi sektöre ve müşteri kitlesine göre doğru analiz edilebilen uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Web tasarımı site içi SEO ya uyumlu web sitesi hazırlamak, sizlerde takdir edersiniz ki uzman web tasarımı yazılımcılarının işidir.Siz değerli firmalarımızda SEO uyumlu bir  web sitesine sahip olmak istiyorsanız, Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık olarak her zaman yanınızda olduğumuzun bilinmesini isteriz arayın görüşelim.

s3810cae14-7277-44cb-8c5a-a29e85b61226.jpg
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Ctr Nedir, Nasıl Hesaplanır, Önemi Nedir?

CTR (Click-Through Rate - Tıklama Oranı), bir reklam veya bağlantının bir web sayfasında veya bir arama sonucunda görüntülendiğinde ne kadar [...]

Jguery Nedir?

"jQuery", JavaScript tabanlı bir kütüphanedir ve web geliştirme süreçlerini daha kolay ve verimli hale getirmek için kullanılır. jQuery, web [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.