SSL Nedir?

SSL (Secure Sockets Layer), internet üzerindeki veri iletişimini şifrelemek ve güvenliğini sağlamak için kullanılan bir teknolojidir. SSL, bilgiyi iletişimde bulunan iki nokta arasında şifrelemek ve böylece üçüncü tarafların bu bilgilere erişmesini engellemek için tasarlanmıştır. SSL'nin temel amacı, kullanıcıların kişisel bilgilerini (örneğin, kredi kartı numaraları, şifreler, vb.) ve diğer hassas verilerini internet üzerinde güvenli bir şekilde iletmelerini sağlamaktır. SSL kullanılarak iletilen veriler, şifreleme sayesinde, bir noktadan diğerine seyahat ederken dış müdahalelere karşı korunur. Bu, veri hırsızlığına karşı koruma sağlar ve kullanıcıların güvenli bir çevrimiçi alışveriş ve etkileşim deneyimi yaşamalarını sağlar.

2008a692228-230a-49c5-96b7-481b3308b278.jpg
ssl-sertifikasi-nedirf183615c-72e1-47b6-8a9a-a6f84f46119b.jpg

SSL, bir web sitesinin adres çubuğundaki "https://" ön ekiyle tanımlanır. "https" protokolü, güvenli iletişim için SSL'nin kullanıldığını belirtir. Ayrıca, bir web sitesi SSL sertifikasına sahip olduğunda, genellikle tarayıcıda bir kilit simgesiyle de işaretlenir. Bu, kullanıcıların siteye güvenli bir bağlantı olduğunu doğrulamasına yardımcı olur.

SSL, internet üzerinde güvenli bir iletişim sağlamak için yaygın olarak kullanılan ve önemli bir güvenlik protokolüdür. Özellikle e-ticaret siteleri, banka web siteleri ve diğer hassas bilgilerin iletilmesi gereken platformlar için kritik bir öneme sahiptir.

Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Ctr Nedir, Nasıl Hesaplanır, Önemi Nedir?

CTR (Click-Through Rate - Tıklama Oranı), bir reklam veya bağlantının bir web sayfasında veya bir arama sonucunda görüntülendiğinde ne kadar [...]

Jguery Nedir?

"jQuery", JavaScript tabanlı bir kütüphanedir ve web geliştirme süreçlerini daha kolay ve verimli hale getirmek için kullanılır. jQuery, web [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.