Title Tag Nedir ve Ne İşe Yarar?

Title Tag (Başlık Etiketi) –Bir HTML öğesi olup web sitesinde bulunan bir sayfanın arama sonuçlarında çıkan ve Browser tablarında görünen başlığı belirleyen elemandır..Her web sayfasında bulundurulması gereken başlık etiketidir.Google arama sonuçlarında linkin verildiği metin olarak gözükür.Anahtar kelime içermesi SEO açısından değerlidir.

7004a3ae397-6657-47c5-bdd0-25bca6701a88.jpg
11fd2f9a39-fec5-4236-abf3-ad9e6cdffaa2.jpg

Title Tag’lar arama motoru sonuç sayfalarında belirli bir sonucun başlığı olarak tıklanabilir bir şekilde görüntülenir ve SEO için önemlidir. Özetle  title tag, bir web sayfasının belirli bir içeriğinin kısa ve öz tanımı olarak ta açıklayabiliriz.

Title tagler arama motorlarının sayfanızın ne hakkında olduğunu anlamasına yardımcı olur ve arama yapan kişilerin birçoğunun sayfanız hakkındaki ilk izlenimidir.

Google arama motorunda “nemutlu yazılım ve danışmanlık” kelimeleri ile arama yapıldığında Google tarafından indexlenen arama sonuçları aşağıdaki örnekte olduğu gibi listelenir.

Title ………..Nemutlu Yazılım-Web site paketleri-E-Ticaret Paketleri

URL ………..https://www.nemutlu.net/

Description ..E-Ticaret Paketleri, Web Sitesi Paketleri, Mobil Uygulama Geliştirme, Web Tabanlı Yazılım, Google Reklamları, SEO, Facebook Reklamları.

Listelenen bu sonuçları incelediğimizde arama sonuçlarının ilk sırasında, Mavi renkle web sitesinin yada sayfasının arama sonuçlarında gözüken başlığı, yani Title Tag’ı olan “

Nemutlu Yazılım-Web site paketleri-E-Ticaret Paketleri

” ile  bu başlığın alt sırasında, web sitesinin URL si ’’https://www.nemutlu.net’’ ve daha sonraki sırada ise sitenin, yada sayfanın özet bilgisini aktaran, Türkçe anlamıyla, açıklama metni olan Description yer alır.

Web sitenizin yada sayfasının başlığı ve açıklamalarının düzgün imla kuralları ile yazılmış olmasına, aranan anahtar kelimeleri içermesine ve uygun uzunlukta olmasına dikkat edilmelidir.

Kullanıcıları sitenize yöneltecek olan etkenler, Title Tag ve altında yazınızın içeriğini düzgün cümleler ve uygun imla kurallarıyla açıklayan, kısa açıklama yazısı olan Description’dır.

Bu kurallara uyularak hazırlanmış olan sayfalarınızın çoğu, kullanıcı tarafından büyük bir ihtimalle es geçilmeden ziyaret edileceği hususunu göz önünde bulundurunuz. Çünkü, sayfanızı ziyaret eden kullanıcı sayıları arttıkça, sitenizin arama sonuç sayfalarında üst sıralara çıkmasına da etkili olacaktır.

Title tag’lar arama motorlarının sayfanızın ne hakkında olduğunu anlamasına yardımcı olur ve arama yapan kişilerin birçoğunun sayfanız hakkındaki ilk izlenimidir. Bu izlenime göre sayfanıza gider ve ya gitmez, bu nedenle, bu hususlara önem vermelisiniz.

Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık

125b582b34-7d56-421a-87b6-ee40b20f7c51.jpg
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Nofollow Nedir?

Nofollow, web sitelerindeki belirli bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmemesini ve bu bağlantıların hedeflediği [...]

Dofollow Nedir?

Dofollow, web sitelerindeki bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmesini ve bu bağlantıların hedeflediği sayfalara [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.