Trustrank Nedir ve Nasıl Çalışmaktadır?

Google TrustRank, Google'ın arama sonuçlarını sıralarken güvenilirlik ve kaliteyi değerlendirmek için kullandığı bir faktördür. TrustRank, web sitelerinin güvenilirliğini ve otoritesini belirlemek için kullanılan bir algoritma veya değerlendirme ölçütüdür.

TrustRank'in çalışma prensibi, bir web sitesinin güvenilirliğini belirlemek için siteye yönlendiren bağlantıların kalitesine dayanır. Temelinde, eğer bir web sitesi, kendisine yüksek kaliteli ve güvenilir olarak bilinen diğer web sitelerinden gelen bağlantılara sahipse, o site de güvenilirlik açısından daha yüksek puan alır.

TrustRank'in çalışma adımları şu şekildedir:

2202c3f3f-b79e-43c2-92cc-78468199e110.jpg
16e26cc1b3-7958-4b80-a8b6-d9a29723fd920072922e-c3ce-4201-b7ce-40532e492005.jpg
 1. Güvenilir Kaynaklar: İlk olarak, TrustRank, güvenilir kaynaklar olarak kabul edilen web sitelerini belirler. Bu genellikle tanınmış medya kuruluşları, üniversiteler, hükümet kurumları gibi otoriter ve güvenilir web sitelerini içerir.

 2. Bağlantı Analizi: TrustRank, bir web sitesinin hangi diğer web sitelerinden bağlantılar aldığını analiz eder. Bu bağlantıların kaynağı da önemlidir. Eğer bir site, güvenilir kaynaklardan gelen bağlantılara sahipse, bu siteye olan güven de artar.


 3. Güven Puanı: TrustRank, bu analizler sonucunda bir web sitesine bir güven puanı atar. Bu puan, sitenin güvenilirliğini ve otoritesini yansıtır. Daha yüksek kaliteli ve güvenilir bağlantılara sahip olan siteler daha yüksek güven puanları alır.


 4. Sıralama Etkisi: Google arama sonuçlarını sıralarken, TrustRank gibi güvenilirlik faktörleri de dikkate alınır. Dolayısıyla, bir web sitesinin TrustRank puanı, Google'da daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olabilir.

TrustRank, Google'ın genel sıralama algoritmalarının bir parçasıdır ve birçok başka faktörle birlikte kullanılır. Ancak, TrustRank, Google'ın kullanıcıların güvenilir ve kaliteli içeriğe erişmelerini sağlama amacıyla web sitelerini değerlendirmek için önemli bir araçtır.

trustrank6cd65149-973d-4e74-91b8-254cf410d8c1.png
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

 • Mobil Uyumlu

  Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

 • Güncel Yazılım

  Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

 • Kolay Kullanım

  Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Cari Hesap Nedir?

Cari hesap, genel olarak ticari ilişkilerde kullanılan ve borç-alacak işlemlerinin takip edildiği hesap anlamına gelir. İşletmeler arasında [...]

Bulut Bilişim Nedir?

Bulut bilişim (cloud computing), internet üzerinden bilgisayar sistemlerine erişim sağlayarak veri depolama, veri yönetimi ve işlemleri gerç [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.