UX ve UI Nedir?

UX (Kullanıcı Deneyimi) ve UI (Kullanıcı Arayüzü) terimleri, genellikle birbirleriyle ilişkilendirilen ancak farklı kavramlardır ve web tasarımı, mobil uygulama geliştirme ve dijital ürünlerin kullanıcı odaklı tasarımıyla ilgili önemli unsurları ifade ederler.

34a94ef03-eee6-46b7-828a-44f18ded4318.jpg
01-ENTETE_ux-uie16961cd-4e42-409c-b00c-b02b8286e0f6.png
 1. UX (Kullanıcı Deneyimi): Kullanıcı deneyimi, bir kullanıcının bir ürünle (web sitesi, mobil uygulama, yazılım vb.) etkileşime girerken yaşadığı deneyimi ifade eder. Kullanıcı deneyimi tasarımı, kullanıcıların ürünü nasıl kullandıklarını anlamak ve bu deneyimi mümkün olduğunca etkili, keyifli ve kullanışlı hale getirmek için tasarım sürecinde kullanılır. Kullanıcı deneyimi tasarımı, kullanıcı araştırması, kullanıcı ihtiyaçlarının belirlenmesi, prototipleme, kullanıcı testleri ve sürekli geri bildirim döngüsü gibi bir dizi yöntemi içerir.

 2. UI (Kullanıcı Arayüzü): Kullanıcı arayüzü, bir kullanıcının bir dijital ürünle etkileşime girmesini sağlayan grafik, metin, simgeler, düğmeler ve diğer etkileşim elemanlarını içeren görsel bir arayüzü ifade eder. UI tasarımı, kullanıcı deneyimi tasarımının bir parçasıdır ve kullanıcıların ürünle etkileşime girdiği noktada önemlidir. İyi bir UI tasarımı, kullanıcıların ürünü rahatlıkla kullanmalarını sağlar, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu bilgileri hızlı bir şekilde bulmalarını sağlar ve genel olarak ürünle etkileşimi geliştirir.

Özetle, UX tasarımı, kullanıcıların ürünle olan genel deneyimini şekillendirirken, UI tasarımı, kullanıcıların ürünle etkileşime girdiği arayüzün görsel ve etkileşimsel unsurlarını tasarlar. İyi bir kullanıcı deneyimi için hem UX hem de UI tasarımının uyumlu bir şekilde çalışması önemlidir.
UX, UI ve Ürün Tasarımı Nedir4a6ee9af-b51c-4397-860a-ec3cf43c533f.png
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

 • Mobil Uyumlu

  Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

 • Güncel Yazılım

  Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

 • Kolay Kullanım

  Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Nofollow Nedir?

Nofollow, web sitelerindeki belirli bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmemesini ve bu bağlantıların hedeflediği [...]

Dofollow Nedir?

Dofollow, web sitelerindeki bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmesini ve bu bağlantıların hedeflediği sayfalara [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.