Web Sitesinde Sosyal Medyanın Önemi

Firmanızın ihtiyacına uygun bir web sitesi açtıktan sonra üst sıralara çıkarabilmeniz, daha geniş kitlelere ve doğru insanlara ulaştırabilmeniz için sosyal medyada başlıca yapabileceğiniz konular

010880122e-5a2f-45cc-b21d-eab565eb490c.png
sosyal-medya-ikonlarif63724e2-8d9a-4fc8-9d7d-ca33ac7d201f.jpg

Web sitesinde sosyal medya ikonları

Web sitenizde sosyal medya hesaplarınızın link bağlantısı olan ikonları görünen yerlere yerleştirmelisiniz. En çok dikkat çeken kısımlar alt ve üst kısımlardır.

Sosyal medyada içerik ve görsellik

Görsellikte  kısa ve öz bir şekilde istenilen mesaj verilmeli, ayrıntılı anlatım içerikte yazılmalıdır. Paylaşımın  eğlenceli veya dikkat uyandıracak şekilde  içerik yazılmalıdır. Ayrıca görsel ve içerikte aynı şeylerin yazılmamasına özen gösterilmelidir. Görseldeki logonun yer aldığı bir imza (damga) veya bant kullanılmalıdır.

Nasıl Strateji İzlenmeli?

Paylaşım sayısı ve zamanı çok önemlidir. Günde maksimum 5 paylaşım, en az 1 paylaşım yayınlanmalıdır. Yayınlanacak olan içerikler için firmanızın sektörüne uygun saatler belirlenmelidir. Günde 1, maksimum 2 paylaşım ile hedef kitleyi doğrudan ilgilendiren, bilgi veren veya eğlence içerikli paylaşımlarla takipçilerine kendini hatırlatmalı ve bilgilendirmelidir. Ayrıca ara ara dikkat uyandırıcı ama kısa kesilen bilgilerle web sitenize bağlantı vererek sitenize trafik çekebilirsiniz. Tabi ki ara ara da doğru paylaşımları tercih ederek sponsorlu çıkılmalı ve geniş kitlelere sayfanızı duyurmalısınız. Bunu yaparken rakip analizi, lokasyon, hedef kitle gibi konuları iyi düşünmeli ve doğru oturtmalısınız ki uçuk fiyatlar ödemeden doğru kitleye daha uygun maliyetle ulaşabilesiniz.

Facebook


En az bir paylaşım yapılmalı, en fazla 5 paylaşımı da geçmemek gereklidir.

İçeriklerde görsel kaliteye önem verilmelidir.Günlük yorum takibi ve analizler düzenli yapılmalıdır. Paylaşımlarınızı mutlaka web sitenize link şekilnde bağlantı kurmalasınız. Geniş kitlelere ulaşabilmek için sponsorlu reklamlar vermelisiniz.

Twitter

Google tarafından yapılan açıklamada Twitter’ın öneminden bahsedilmiştir.Etkileşim odaklı paylaşımlar yapmak, firmanızın sosyal medyadan kazandığı trafiği ve bilinirliliği artırır.

Twitter da paylaşım yaparken gündeme uygun paylaşımlar yapılması, markanız için artı puanlar kazandıracaktır.Retweet, Listeler oluşturmak, belirli aralıklarla paylaşımlar yapmak oldukça iyi sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.Hashtag kullanımı oldukça önemli. Markanıza ait onun özelliklerini yansıtan hashtagleri her paylaşıma entegre etmeniz gerekmektedir.

Youtube

sosyal-medya-pazarlamasi169872be-948c-48f2-9c0e-aab7d9315c39.webp
sosyal-medya-danismanligi9e97759e-7d3b-4734-827a-73f0dcd09b61.jpg


Youtube, VLOG adı verilen Youtube içerik stratejisi uygulanabilir.Markanıza uygun videoların paylaşımı, bilgilendirme videoları ya da popüler kültüre uygun video içerikleri paylaşmak marka bilinirliği açısından oldukça önemlidir.

Başlık:  Yotube da arama yapıldığı zaman görselden sonra Videonuzun başlığına bakılır. Bu bağlamda yazdığınız başlık videonuzun içeriğini çok iyi bir şekilde açıklamalı.

Açıklama: İlgi çekici yazıları açıklama bölümüne yazabilirsiniz.

Instagram

Instagram ve Pinterest gibi görsel paylaşım temelli mecralar için markanızı temsil eden görsel içerik paylaşımı marka bilinirliliğini artıracaktır.

Hashtag kullanımı Instagram’ın en önemli unsurudur. Markaya uygun Twitter ve Facebook’ta kullanılan hashtag benzerlerini ve popüler hashtagleri kullanmak site trafiğini artıracaktır.

Web sitenize yönlendiren linkler, paylaşımların değerini artıracaktır.Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Nofollow Nedir?

Nofollow, web sitelerindeki belirli bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmemesini ve bu bağlantıların hedeflediği [...]

Dofollow Nedir?

Dofollow, web sitelerindeki bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmesini ve bu bağlantıların hedeflediği sayfalara [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.