Web Tabanlı Yazılım ve Avantajları Nedir?

Kategori: Özel Yazılım, Web Tabanlı Yazılım Posta tarihi: Mart 3, 2018

Günlük hayatımızda  internet önemli bir yer kaplamaktadır.

Bir bilgiye ulaşmak istediğimizde ilk aklımıza internet ve arama motorları gelmektedir.

Her türlü bilgiye nerdeyse bu yollarla ulaştığımız gibi ofisimizdeki bilgisayarımızda bulunan bir bilgiye bile bulunduğumuz başka bir yerden ulaşma imkanlarımızı sağlamaktadır.

Web tabanlı yazılımlar güncel kalmanın ve her zaman ileriye dönük işlemlerin gerçekleştirilmesini mümkün kılan yazılımlardır.

Bir başka deyişle web tabanlı yazılımlar, web tarayıcıları vasıtasıyla çalışan programlar veya yazılımlar olarak özetleyebiliriz.

Bu yazılımları değerli kılan şey ise, bilgiye herkesin her zaman internetin olduğu her yerden  erişilebiliyor olmasıdır.

Web tabanlı yazılımları değerli kılan bir başka şey ise, web tarayıcılarındaki sorunsuz çalışmalarıdır.

Web Tabanlı Yazılımın avantajlarını sıralayacak olursak 

1-Mobil uygulamaların getirdiği kolaylıklarla bulunduğunuz her yerden ulaşılabiliyor olması.

2-Standart bilindik web tarayıcılarla, yazılım indirme, yükleme, kurma gibi her hangi bir işleme gerek kalmadan kullanabilmek.

3-Yazılımın bakımı, geliştirilmesi ve güncellenmesinin kolay bir şekilde yapılabiliyor olması.

4- Masaüstü yazılımlara göre güvenlik açıkları daha az olduğu gibi takibi ve kontrolünün de daha kolay bir şekilde yapılabiliyor olmasıdır.

5- Günümüzde artık firmalar bir çok işini web tabanlı yazılımları kullanarak yapmakta olduklarından, çalışanlarına ve müşterilerine daha hızlı bir şekilde ulaşabilmektedirler.

6- Web tabanlı olmaları, kurulum ve indirme gibi ihtiyaçların ortadan kalkması nedeniyle destek personeline olan ihtiyacı da önemli ölçüde azaltmaktadır.

Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık olarak, konusunun uzmanı yazılımcılarımızla firmanıza özel ihtiyacınız olan Web Tabanlı program ihtiyaçlarınızı kolay kullanım panelli ve dinamik alt yapısıyla yazmaya hazırdır.

 

Bu gönderiyi paylaş