Web Tasarımı Nedir, Şirketler Açısından Faydaları Nelerdir?

Kişi, kurum veya bir hizmete yönelik olarak, tanıtım amacı ile internet tarayıcılarının görüntüleyebileceği biçimde, hazırlanmış özel tasarımlara web tasarım denir. Bir başka deyişle, internet sitesinin görsel yüzü ve sahip olduğu işlevsel özelliklerine verilen genel bir ifadedir.

İnternet, web tasarımları sayesinde bilgilendirme, etkileşim, iletişim ve paylaşmanın en etkin araçlarından birisi olmayı başarmıştır.

2283f0c3f-e3a1-4849-b5bc-8cd3e7010ada.jpg
1637414c3-9b30-4636-ac66-d07219a90ac5.jpg

Web tasarım, site içeriği ve görselliğin birbiri ile uyumlu çalışması ile meydana gelir.

Web siteleri tasarımında en önemli kural; içerik ve tasarımın birbiriyle uyumlu olacak şekilde tasarlanmasıdır. İnternetin sağladığı en önemli avantaj, kullanıcıların iletişim yollarını kolaylaştırarak, size ulaşmasını sağlamasıdır. Bu nedenle, başka iletişim ve haberleşme araçlarından çok daha etkili ve ucuzdur.

Web siteleri kurum ya da bireylere her an ulaşılabilen tanıtım ve ulaşım aracıdır.

Web Tasarımının Şirketler Açısından Kısaca Faydalarını Sıralayacak Olursak

Firmaların aynı şehirde bulunan müşterileri ile ayrı şehirde ya da başka bir ülkede bulunan müşterilerine yakınlığını aynı seviyeye getirerek, coğrafi uzaklıkları ortadan kaldırır.

Firmanın Web Tasarımının olması, firma üzerinde olumlu bir etki yaratır ve kurumsallaşmasına etkisi olur.

Firmalar Web tasarımı sayesinde, yapmış oldukları kampanyalar ve değişik bilgileri müşterileriyle anında paylaşabilir ve bilgilendirme yapma imkanını elde eder.

Basılı materyal şeklinde hazırlanan tanıtım araçlarından kurtularak, tanıtım masraflarında ciddi bir maliyet düşüşü sağlayabilirler.

E-Ticaret sitesi bulunan firmalar, 24 saat açık mağaza şeklinde olması nedeniyle, ticari yönden, fiziki mağazada olduğu gibi, geceleri de kapanmadan satışlarını artırarak daha fazla para kazanmaya devam ederler.

Firmalar, ürünlerinin fiyat ve teknik özellik bilgilerini, resimlerini, videolarını yayınlayarak müşterilerini bilgilendirip, ürünlerine olan ilgilerini artırabilir.

Müşteriler, artık ihtiyacı olan bir bilgiyi veya malı aradığında, bunu internette arama motorlarında sorgulatarak aramakta olduğundan,yeni müşteri kazanmanın en kestirme ve kazançlı yoludur..

Arama motorlarında uygulayacakları çeşitli reklamlarla, ilk sayfalarda çıkarak, kendi sektörleri arasındaki rekabet gücünü artıracaktır.

Kurumsal bir firma olma konumunu elde edeceğinden, müşterilerin güvenini kazanacaktır..

Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık olarak sloganımız; İyi insan,verdiği sözünde duran, onurlu insandır,iyi şirket ise, müşterisini aldatmadan, verdiği söze sadık kalıp, onların her zaman yanında olarak sattığı ürünün, müşterisine yararlı olmasını sürekli kılandır.

Nemutlu Yazılım ve Danışmanlık olarak firmalarınızın kullanabileceği, web sitesi ve e-ticaret sitesi temalarımızı, kendi yazılımımız olan yönetim panelimizle, kolay kullanımlı olarak hazırlayıp sizlerin beğenisine sunuyoruz, incelemeden karar vermeyiniz.

391fbc3a4-bec6-4255-957c-fb449199f551.jpg
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

  • Mobil Uyumlu

    Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

  • Güncel Yazılım

    Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

  • Kolay Kullanım

    Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Nofollow Nedir?

Nofollow, web sitelerindeki belirli bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmemesini ve bu bağlantıların hedeflediği [...]

Dofollow Nedir?

Dofollow, web sitelerindeki bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmesini ve bu bağlantıların hedeflediği sayfalara [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.