Webp Nedir?

WebP, Google tarafından geliştirilen modern bir görüntü dosyası formatıdır. WebP, web sitelerinde görüntülerin daha hızlı yüklenmesini sağlamak için optimize edilmiş bir formattır. Diğer popüler görüntü formatlarına kıyasla daha küçük dosya boyutlarına sahiptir ve bu da web sayfalarının daha hızlı yüklenmesine ve daha düşük bant genişliği kullanımına olanak tanır.

WebP, sıkıştırılmış ve kayıplı olmayan (lossless) veya kayıplı (lossy) sıkıştırma yöntemleriyle kullanılabilir. Kayıpsız WebP sıkıştırma, görüntülerin kalitesini korurken dosya boyutunu küçültmek için kullanılırken, kayıplı WebP sıkıştırma, belirli bir kalite kaybını kabul ederek daha küçük dosya boyutları elde etmek için kullanılır.

WebP'nin avantajları şunlardır:

21cf2d8fb-920e-4d47-ad02-28cde2e0134e.jpg
webp-dalnet7efd0151-06cc-40a8-a004-2d3105b78611.png
 1. Daha Küçük Dosya Boyutları: WebP, diğer popüler görüntü formatlarına kıyasla daha küçük dosya boyutlarına sahiptir, bu da web sayfalarının daha hızlı yüklenmesine olanak tanır.

 2. Yüksek Kalite: Kayıplı sıkıştırma yöntemiyle bile, WebP görüntüleri yüksek kalitede korur ve insan gözü için fark edilemeyecek kadar az kalite kaybıyla daha küçük dosya boyutları sunar.

 3. Destek: WebP, çoğu modern web tarayıcısı tarafından desteklenmektedir, bu da geliştiricilerin ve web sitesi sahiplerinin bu formatı kullanmalarını kolaylaştırır.

WebP, özellikle web performansını artırmak isteyen geliştiriciler ve web site sahipleri için yaygın olarak tercih edilen bir görüntü formatıdır.

Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

 • Mobil Uyumlu

  Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

 • Güncel Yazılım

  Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

 • Kolay Kullanım

  Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Nofollow Nedir?

Nofollow, web sitelerindeki belirli bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmemesini ve bu bağlantıların hedeflediği [...]

Dofollow Nedir?

Dofollow, web sitelerindeki bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmesini ve bu bağlantıların hedeflediği sayfalara [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.