Yatay E-ticaret Nedir?

Yatay e-ticaret, bir işletmenin geniş bir ürün yelpazesini veya birçok farklı kategoride ürünleri çeşitli müşterilere çevrimiçi olarak satması veya pazarlamasıdır. Yatay e-ticaret, genellikle bir perakende satış modeline dayanır ve birden fazla sektörde veya kategoride ürünleri olan şirketler tarafından kullanılır.

Bu tür e-ticaret, genellikle geniş kitlelere hitap etmek için büyük bir ürün yelpazesini barındıran platformlar veya pazar yerleri üzerinden gerçekleştirilir. Bu platformlar, tüketicilere geniş bir ürün yelpazesi sunmak için farklı satıcıları bir araya getirebilir veya bir tek şirketin kendi web sitesi üzerinden yönetilen geniş bir ürün yelpazesini sunabilir.

18cbdd617-0066-4c43-b580-f09491fee1e2.jpg
yatay-dikey-e-ticaret-modelleri-78bd6c61d-d379-4313-b577-eee4f459eafc.png

Yatay e-ticaretin bazı örnekleri şunlardır:

 1. Amazon: Amazon, dünyanın en büyük çevrimiçi perakende platformlarından biridir ve geniş bir ürün yelpazesini içerir. Kitaplar, elektronik cihazlar, giyim, ev dekorasyonu, gıda ve daha pek çok kategoride ürün sunar.

 2. eBay: eBay, çeşitli kategorilerdeki kullanılmış ve yeni ürünlerin satıldığı bir çevrimiçi pazar yeridir. Elektronik, moda, ev ve bahçe, otomotiv gibi birçok farklı alanda ürünler bulunur.

 3. Walmart: Walmart, hem kendi web sitesi üzerinden hem de üçüncü taraf satıcılar aracılığıyla çeşitli kategorilerde ürünler sunan bir perakende devi olarak yatay e-ticarette önemli bir oyuncudur.

Yatay e-ticaret, çeşitli müşteri segmentlerine hitap etmek için geniş bir ürün yelpazesi sunarak, müşteri tabanını genişletmeyi ve satışları artırmayı hedefler. Bu tür e-ticarette, genellikle müşteri çekme, marka bilinirliği ve rekabet avantajı elde etme açısından kapsamlı pazarlama ve marka stratejileri kullanılır.

yatay-e-ticaret-ve-dikey-e-ticaret-nedir-farklari-nelerdir-1024x5382ac350a5-5e5f-4735-b850-4035e5aabe06.webp
Yönetim Paneli

Nemutlu Yazılım uzman ekibi ile ihtiyaç duyduğunuz yazılımlar için sizlere profesyonel çözümler sunar.

 • Mobil Uyumlu

  Kullanmış olduğumuz tüm alt yapılar mobil ve tablet uyumludur.

 • Güncel Yazılım

  Tüm alt yapılarımızı günce yazılımlar ile geliştirmekteyiz.

 • Kolay Kullanım

  Geliştirmiş olduğumuz yazılımları kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarladık.

Size özel yazılımlar

Özel yazılımlar ile proje risklerini en aza indirerek oluşabilecek başarısızlıkların, en önemlisi de zamandan tasarruf sağlayarak maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Web tabanlı uygulamalarda işinizin, günün bilişim teknolojilerinin sağladığı gücü arkasına almasını sağlayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Güncel Yazılımlar

Yeni nesin yazılımlar ile dinamik ve yönetilebilir projeler geliştiriyoruz.

asp
swift
android
java
html
sqll
Planlama

Projeniz için fizibilite çalışması yapılır ve proje planlaması yapılır.

Analiz

Çeşitli yazılım geliştirme metodojileri ile kullanım dökümanları oluşturulur.

Tasarım

İhtiyaçların giderilmesi halinde sistemin tasarım aşamasına başlanır.

Kodlama ve Test

Tasarım aşamasından sonra kodlama ve test aşamsına geçilir.

Teslim ve Bakım

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra teslim aşamsına geçilir. Daha sonra oluşabilecek eksiklikler bakım aşamasında giderilir.

Nofollow Nedir?

Nofollow, web sitelerindeki belirli bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmemesini ve bu bağlantıların hedeflediği [...]

Dofollow Nedir?

Dofollow, web sitelerindeki bağlantıların (linklerin) arama motorları tarafından takip edilmesini ve bu bağlantıların hedeflediği sayfalara [...]

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize kayıt olun

Check your email

We sent you an email with a link to get started. You’ll be in your account in no time.